197 Layerli Banyo Tasarım Dizayn Reklam(Sıfırdan)

Hakan D

Yönetici
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepki
716
Merhaba Arkadaşlar!

Bir başka interior çalışmam : )

Burada sizlere 2 günde tamamladığım çalışmayı takdim ediyorum.

Bu çalışmada yine hemen hemen herşey çizdim.Elbetteki tüm ürünlerin tasarımı zeminin dizaynı tamamen herşey hayal ürünü sıfırdan ve sadece kafamdaki ürünler.

Bu çalışmada tam 37 grup klasörü ve 197 layer ile çalıştım.Aslında bukadar çok layerli bir çalışma alanında yapmak istediğiniz işlemlerden pek de randıman alamıyorsunuz.Bende ati HD3650 olduğu halde PS çok kasıldı yer yer de kilitlenip 1 dk sonra açıldı.İşte bu sinir bozucu.Ama herşeye rağmen mutluyum.Çünkü tam olarak kafamdakini çizebildim bana göre.Ve pek fazla hatam yok gibi bilemicem ,buna siz karar verin.

Aslında Adobenin, Distort ve Skew araçlarını biraz daha geliştirmesi lazım,çünkü bu iki araç tam anlamıyla sağlıklı çalışmıyor ve geliştirilmeye ihtiyaçları mutlaka var.Belki de PS de interior çalışmak kaçıklıktır da ben çok şey istiyorumdur bilemicem.Çok konuştum...

Ben önce ürünleri vermek istiyorum...

1:

2:

3:

4:

5:

6:

7:

8:

9:

10:

11:

12:

Layer Pencerem:
1:

Devamı:

Herzamanki gibi önce zemin oluşturup fayans koydum ve macunlarını çektim.Daha sonra kirişleri ekledim kirişlerde serpme sıva kullandım hani şu son zamanlarda çok moda olanlardan.İçlerine de spot koydum malumunuz kirişlerde bu sıva varsa içinde spot olmalı gibi bir beklenti bu.(alçı gövdeli gömme spot)Sonra saksı ve çiçek çizdim fakat çok küçülttüğüm için pek de güzel durmadı ama olsun yine de ekledim ben.
Sonra duşakabin ekledim sola ve güzel bir de cam yaptım kendisine.İçine bir batarya ve duş şeyisi ( adını unuttum : P ) çizdim.Çöp kovası ve çamaşır sepetini mobilya ile takım yaptım.Lavabomun izerine süs olarak birkaç şey ekledim.On duvara ve sağ köşeye birer aplik ekledim ve yaktım.Sağ köşedeki apliğin dizaynını bir kuğunun boynu aklıma gelmişti ordan esinlenerek yaptım.Yerdeki halı pek kötü oldu çünkü hiç uğraşamadım onunla...Yine sağ köşeye bir havluluk yaptım ama içine saçkurutma makinası sıkıştırdım.Kablosunu da dıştan içe attım.Kadın bu havluluğu fön için yaptırdı belki.Şampuanlar vs.Aşağıya ve hemen üstüne dolap gözleri yaptım belki buraya banyo araçlarını koyuyolardır.Bir de sol üste dar bir dolap yaptım belki oraya da havlu gibi şeyler koyuyolar bilemicem artık...
Güzel Gibi...
Teşekkürler...
Aşamalar:

1:

2:

3:

4:

5:

6:

7:

8:

9:

10:

11:

Final:

Tepki
25
çok çok başarılı hakan bey ancak bişey dikkatimi çekti renkleri hep aynı çalışıyosunuz gri ve gri tonları hiç renkli çalışmayı düşünmediniz mi o renklerin asilliği tartışılmaz ama bence renk katmalısınız muhteşem olmuş yine düşüncenize ve ellerinize sağlık...

Hakan D

Yönetici
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepki
716
Öncelikle fikirlerinizi benimle paylaştığınız ve çalışmaya yorum getirdiğiniz için çok teşekkürlerimi bildiririm Dilek Hanım...

Dikkat ettiyseniz bir önceki çalışmada da 2 renk seçmiştim. Siyah-beyaz. Genelde bu tür ortam çalışmalarında PS ile çalışıyorsanız ,çalışmaya bakıldığında akılda mantıklı bir uyum sağlayabilmesi için, tasarımınız size dar bir renk yelpazesi sunuyor.Renk çeşidini aştığınız an gözünüze berbat görünüyor çalışma,ve o uyumun büyüsü kaybolup gidiyor.Çünkü kişi bu tür çalışmalara bakarken önce cisimleri sonra renk uyumunu değerlendiriyor.Burada çizimlerimiz belki gerçekçi ama PS bize bu gerçekçi çizimleri gerçekçi şeklide giydiremiyor tam anlamıyla.Hah işte bu iş de 3dmax ın işi...

Mesela 3d max fln olsa program onun motoru farklı olduğu için rengarenk çalışabiliyorsunuz ve tamamen egrçekçi bir hal verebiliyorsunuz ama PS çok farklı , tamamen farklı hatta ,ben denedim denemedim değil ama çoklu renk çalıştığımda çok sırıttı.Uyum kayboldu.O sebeple kullandığımız birkaç rengi dahi soldurmak en akıllıca iş geliyor bana.Bilmiyorum belki oluyor da ben beceremiyorumdur. Fakat PS de benden başka interior çalışan da varmıdır bilmiyorum.

Teşekkürler tekrar...

Hakan D

Yönetici
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepki
716
Teşekkürlerimi bildiririm Burçin Hanım.Oda tasarımınız iyi gidiyodur umarım.

Tepki
100
elinize sağlık. zahmetli bir çalışma yapmışsınız.
sadece gözüme zeminde bir perspektif problemi çarptı...

Hakan D

Yönetici
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepki
716
Yorumunuz için çok teşekkür ederim Emine Hanım.Çok haklısınız onun farkındayım, çalışmada dolabı çizdiğimde farkettim zemindeki öne doğru eğimi,ama çok ilerilerdeydim geri dönmek biraz zahmetli olacaktı ve layerler sürüsü içinde olduuğum için gözüm hiç kesmedi.Umarım diğerlerinde aynısı olmaz daha sağlıklı bir çalışma yaparım...

Teşekkürler tekrar...

Hakan D

Yönetici
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepki
716
Vallahi Burçin Hanım bence en mantıklı şey en üst merciye yani Annenize danışmak.Neticede siz tasarlayacaksınız size göre çok süper şeklide fakat o gelip değiştiricek kafasına göre tekrar : )
En azından anneniz gittiğinde tekrar eşyaları eski yerine taşıma zahmetinden kurtulucaksınız...

: )

Mehmet KIYMIK

Forumdan Uzaklaştırıldı
Tepki
5
Hakan bey,

çalışmanız çok güzel olmuş emek harçamışınız çok beğendim fakat bu tür düşünceleri aklınızdanmı birşeyler üretiyorsunuz yoksa bir kaç siteden ders gibimi yapıyorsunuz merak ettimde şayet bu örnek aldığınız siteyi bizimlede paylaşmak nezaketinde bulunurmusunuz burdaki arkadaşlarımıza daha iyi bir fikir sağlamış olursunuz nedersiniz:)

Yukarı Alt