2 ürün basıcak matbaa arıyorum

purchu

Üye
Tepki
0
Merhaba. Ben grafik tasarım son sınıf öğrencisiyim.
Diploma projem için yarattığım markanın karton çantasını bastırmak istiyorum.
Ancak 2 tane bastırmak istiyorum. Nereye sorduysam toptan çalışıyorlar ve 2 adet yapmıyorlar. Matbaacılar sitesine de gittim neredeyse kapı kapı sordum.

Çantanın ayrıca Selefon kaplı olmasını istiyorum. Diploma projem olduğu için çok önemli. İstediklerimi yapacak İst Avrupa yakasında bulunan bir matbaa var mıdır acaba? Lütfen yardımcı olun çok zorda kaldım...
Şimdiden teşekkürler.

Murat Vardar

Uzman Üye
Uzman Üye
Tepki
1.051
@purchu

Bu işi matbaalar da çözümleyebilmek imkansıza yakın çünkü maliyetler, fiyatlar...
çözülmez mi? çözülür aslında... hatır-gönül ahbaplık vs., ama siz bu yaptırımda bulunabilir misiniz o da başka bir unsur.
....neyse,
benim size daha pratik bir çözüm önerim olsun,
madem işin sonu diploma vede mezuniyete dayanıyor...
çantanızın ölçüsünü belirtmemişsiniz, diyelim ki; 50 X 70 tabakadan 1 adet aldığınız bir ölçekte orta boy karton çanta tasarladınız bunu dijital baskı merkezlerinde 35 x 50 olarak 2 parça olarak bastırabilirsiniz,
yada 70 X 100 yada 64 x 90 bristol, krome yada kuşe kartonu ( 240gr., 300 gr. vb. vs. tercih size kalmış kağıtta ve gramajda) toptancıdan satın alarak iç mekan baskı makinelerinde tekil olarak bastırabilirsiniz, sonrasında bastırdığınız yere en yakın fason selefoncu da selefon işlemini (atarak konuşayım çemberi zaten 40 TL. ye atıyorlar) 15 - 20 TL. ye çok çok rahat hallettirebilirsiniz,
geldik mücellit işçiliğine... e e e bu çantanın toplanması lazım,
bir fason mücellithane de durumunuzu arz ettikten sonra; (aynı burada nasıl ifade etmişseniz diploma mezuniyet vs...) pilyaj ve tutkal işçiliğini 5 dakika da yaptırıp, ipini takıp cüzi bir ücret mukabilin de diyelim 10 - 15 TL. el işçiliği ödeyerek.
toplamın da 50 TL. ye bu işi çözebilirsiniz diye düşünüyorum,

................
benim ki bir öneri..
yönerge mi ama kullanırsınız ama kullanmazsınız bu size kalmış...

faydalı olması dileğiyle....

Kemal Aksekioğlu

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
916
@Murat Vardar
Murat Bey'e katılıyorum matbaada film, kalıp. gibi masraflar adet'e bölündüğünden az miktarlarda yüksek maliyetler çıkar

Son düzenleme:

Murat Vardar

Uzman Üye
Uzman Üye
Tepki
1.051
@Kemal Aksekioğlu

Aslında yeri gelmişken bundan da bahsetmek lazım;

örneğin 50 X 70 göre çalışma bir tasarımınız var...
orta boy karton çanta 50X70 'den 1 alır

bunun ctcp maliyeti 30 TL. (CMYK - 1 takım)
baskı maliyeti 70 TL. (fason baskı) tiraj+tur farkı yok zaten
kağıt maliyeti 10 TL. (25 tabaka için) 50 tane 50x70 malum ayar için fazlalık ta gerekecek
selefon 40 TL. (çember hesabı parlak selefon) fasonda 1000 adete kadar alınan ücret
mücellit 150 TL. 1000 adete kadar olan; kırım+kesim+yapışma bıçak dahil fason işçilik bedeli

toplam 300 TL. gibi bir maliyet söz konusu

asıl mesele;
mezuniyet için bence çokta abartılacak bir rakam değil,
öğrenci zihniyetiyle nerelere ne harcamalar yapılır konuşmaya bile gerek yok diye düşünüyorum.

yukarıda verdiğim rakamlar anlaşmalı fason (sürekli) üretim için ortalama ücretlerdir,
bölgeye vede kişilere göre değişiklik muhakkak gösterecektir

sonuç;?

purchu

Üye
Tepki
0
@Murat Vardar

öncelikle önerileriniz için çok teşekkür ederim.

mezuniyet için abartılacak bir rakam değil ama işin sadece karton çanta boyutu yok malesef. bunun dışında önlük tarzı şeyler de bastıracağım. daha bir sürü masrafları var yani. az az çok şey toplanınca ortaya yüklü bir maliyet çıkıyor.

bu arada karton çantamın birinin açık halinin boyutları 90 a 35 cm
diğeri ise daha büyük 2 parça halinde 60 a 55cm 1 parçası bu ölçüde yani

baskı alacak ve karton çanta yapacak bir iki yer buldum ama onlarda 4 parçada falan yapabilirim diyor. oda hoş bir görüntü olmuyor haliyle.

çabalarım sonucu kırım katlama vs işlerini halledebilecek bir yer buldum ama baskı halinde karton cantayı getirmemi istediler.
dürüst olmak gerekirse daha öncebu tarz şeylerle hiç işim olmadığı için pek bir bilgim yok.
karton çantamın aşağıdaki resimdeki çanta tarzında olmasını istiyorum. hafiten kalın ve parlak yüzeyli. kaç gr lık bir kağıt türüdür? nasıl bir işlem uygulamam gerekir bu selefon mudur? tek bir ürün basan selefoncu varmıdır yoksa onlarda mattbaalar gibi toptan mı çalışıyorlar? (sanırım mezun olduktan sonra kesinlikle bir matbaada çalışmam gerekiyor bunları öğrenmek için :))

Yukarı Alt