Adobe Indesign dış çerçeve yok etme

Ali DANIŞAN

Bronz Üye
Bronz Üye
Tepki
312
Mesela ben kare çizdim yada beşgen ben çerçevenin olmamasını istiyorum acaba bilginiz varsa yardımcı olurmusunuz? şimdiden teşekkürler...

gezegen

Üye
Tepki
16
Şekil(Nesne) seçiliyken, soldaki araç çubuğunda veya üst-öndeki kontrol çubuğunda "Stroke" değerini "None" olarak işaretlemen yeterli olacaktır. Aynı şey Fill (dolgu) için de geçerli.

Ali DANIŞAN

Bronz Üye
Bronz Üye
Tepki
312
ben dış kontürün veya iç kontürün kaldırmayı sormadım arkadaşım sölediğin için teşekkürler yinede ben çerçevi yok etme nasıl oluyo diye sordum yani mesela yuvarlak çizersin ama bi dikdörtgen oluşur onu yok etmek istiyorum ben yoksa stroke dış kontür, fil iç renk bunları biliyorum teşekkürler...

gezegen

Üye
Tepki
16
Güzel sormamışsın ki! Bounding Box nasıl kaldırılır, diye sormak istiyorsun anladığım kadarıyla.

Menu çubuğundan View -> Extras -> Hide Frame Edges'i bi seçsene. Bu da işini görmezse, Bounding Box'tan geçiçi olarak şöyle kurtulabilirsin: Bir öge normal seçiliyken, "Direct Selection Tool" (Doğrudan Seç)'i seç. Böylece hem nesne seçili kalır hem bounding box da görünmez. Bu esnada dilediğini yapabilirsin. (Örneğin hizalama.)

Yukarı Alt