Bu fontu bilen gören var mıdır?

newrules

Üye
Tepki
0
Merhabalar,
Yurtdışından gelen bir işte ekteki fontu kullanmışlar ama maalesef konvertli göndermişler.
Whatthefont falan bulamadı. Acep bilen var mıdır?

Dosyalar

Kemal Aksekioğlu

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
916
sayın newrules corel designer kullandığım için ben yapamıyorum ama daha corelin üst versiyonlarını kullanıyorsanız ;
sayın Tuncer Özkan Bey'den öğrendiğim corel içinden font bulmayı paylaşacağım, yazıyı daha iyi sonuç vermesi adına siyaha çevirdim umarım bulursunuz;

1-Öncelikle, Aradığınız font eğer bir bitmap şeklinde ise, yani bir fotoğrafta görünüyorsa, o fotoğrafı Corel Draw'a import edin.

2-Menüden text>what the font? satırını seçin.

3-Poligon şekline dönüşen imleç ile fotoğraftaki o istediğiniz yazıyı (3-4 harf yeterli) alan tarayarak niteleyin.

4-Oluşan alana bir defa tıklayarak bekleyin. Corel Draw otomatik olarak myfont.com sitesine girer, orada sizden harfleri onaylamanızı bekler. Myfont.com sitesinde sadece tanımlanabilen karakterleri onaylayın. Continiue komutunu verdikten sonra işte aradığınız font ile ilgili çeşitlemeler karşınızda. Buradan tam uyan fontun ismini öğrenebilirsiniz.

Son düzenleme:

newrules

Üye
Tepki
0
İlginize ve cevabınıza çok teşekkür ederim.
Keşke bi de corel kullanıyor olsaydım. :) Mac kullanıcısıyım.
Ama myfonttan deneme yapmıştım zaten. O bulamadı. Sizin yaptığınız gibi de denedim. Sonuçlar aynı. En yakın sonucun bile alakası yok. Corel'den de farklı olmazdı sanırım. Nihayetinde o da aynı site altyapısını kullanıyormuş anlattığınıza göre.
Aslında bu font birazcık şu fontun iç kontürlerine benziyor ama o bile tam değil.
http://www.dafont.com/ice-age-font.font

Yukarı Alt