Bu kodda hatam nerede?

D3VRAN

Üye
Tepki
0
Merhaba,
Bir sayaç kodunun rakamlarına renk uygulamak istiyorum. Fakat hangi kodu uygularsam olumsuz çıktı. Renk uygulamada sayaç ortadan kayboluyor. Ne hata var, ne sayaç.

Kodun orjinali;
Kod:
<br><span  style='font-size: 7pt'> Dün: $dunku | Bugün:  $bugunku | Toplam:<strong> $toplamziyaret  </span></font></td> <br>
şeklinde. Ben buna kırmızı renk uygulamak için şu kodu kullandım.
Kod:
<b style="color:red">
yani yukarıdaki kodla birleştirirsem

Kod:
<font  style="font-size:10px;font-family:Verdana;color:black">  Dün: <b style="color:red">$dunku</b>|  Bugün: <b style="color:red">$bugunku</b>| Toplam:  <b  style="color:red">$toplamziyaret</b></span></font></td>
Şeklinde olduyor. Yalnız bu kodları kullandığımda sayacım ortadan kayboluyor. Extra 3-5 aklıma gelen kodlarıda denedim

Örneğin;
Kod:
<span style='font-size: 7pt'>
gibi. Anlamadığım konu kodda hatam yokken sayaç neden kayboluyor? Yada bu kodu farklı kodlar ile değiştirecek Wordpress'e uygulatacam bir arkadaş var mı?Web sayfamın adresi eYILDIRMAZ.com sayaç sitenin en altında sağda köşede. Şimdiden çok teşekkür ediyorum.

İyi çalışmalar.

Tepki
4
Bide Bu Şekilde Dene
<font style="font-size:10px;font-family:Verdana;color:#000000 "> Dün: <b style="color:#f73510 ">$dunku</b>| Bugün: <b style="color:#f73510 ">$bugunku</b>| Toplam: <b style="color:#f73510">$toplamziyaret</b></span></font></td>

D3VRAN

Üye
Tepki
0
@İsmail Narin

Teşekkürler ismail bey. Olumsuz. Her yolu denedim. :abzurt:

D3VRAN

Üye
Tepki
0
Arkadaşlar benim için önemli bir konu lütfen Php yazılım dilinden anlayan arkadaşlarımız mutlaka vardır. Lütfen yardımcı olun. CHIP.com.tr 'yede yazdım ama hala olumsuz. Lütfen yardımcı olun.

Tepki
6
Kod:
<br><span  style="font-size:7;">Dün: <font color="red"><?php echo $dunku; ?></font> | Bugün:  <font color="red"><?php echo $bugunku; ?></font> | Toplam:<strong> <font color="red"><?php echo $toplamziyaret; ?></font>  </span></font></td><br>
Böyle denersen sorunun çözülür. :)

Tepki
6
bahsettiğin dosyanın kodlarını olduğu gibi buraya koyarsan daha rahat inceleyebiliriz.

D3VRAN

Üye
Tepki
0
@Cihat Şeker

Kod:
<?php 
include "cek_babam_cek.php";
#---Dün Tekil Toplam Kaç Kişi Girmiş---------------------------------------------------------- 
$baslat =date(Y."-".m."-".d); 
$year =substr($baslat, 0,4); 
$month =substr($baslat, 5, 2); 
$day =substr($baslat, 8, 2); 
$bitis =date("Y-m-d", mktime(0, 0, 0, $month, $day-1, $year)); 
$sorgula = mysql_query("select tarih from ziyaret where tarih='$bitis'");  
$dunku = mysql_num_rows($sorgula); 
#---Dün Tekil Toplam Kaç Kişi Girmiş----------------------------------------------------------- 
#---Bugün Tekil Toplam Kaç Kişi Girmiş--------------------------------------------------------  
$bugun = date("Y-m-d"); 
$sorgu = mysql_query("select tarih from ziyaret where tarih='$bugun'"); 
$bugunku = mysql_num_rows($sorgu); 
#---Bugün Tekil Toplam Kaç Kişi Girmiş--------------------------------------------------------
#---Toplam Tekil Kaç Kişi Girmiş--------------------------------------------------------------  
$ipsi = $_SERVER['REMOTE_ADDR']; 
$tarih = date("Y-m-d"); 
$ipkontrol = mysql_query("select * from ziyaret where ip='$ipsi' order by id desc"); 
$yaz = mysql_fetch_assoc($ipkontrol); 
$vip = $yaz['ip']; 
$vtarih= $yaz['tarih']; 
$bak = mysql_num_rows($ipkontrol); 
if($bak>0){ //if- 
if($vtarih<$tarih){ 
$kayit_1 = mysql_query("insert into ziyaret (ip,tarih) values ('$ipsi','$tarih')"); 
}  
}//if- 
else{ 
$kayit_2 = mysql_query("insert into ziyaret (ip,tarih) values ('$ipsi','$tarih')"); 
} 
$toplamne = mysql_query("select * from ziyaret"); 
$toplamziyaret = mysql_num_rows($toplamne); 
#---Toplam Tekil Kaç Kişi Girmiş--------------------------------------------------------------   
echo "<div align='right'> 
<span style='font-size: 7pt'> Dün:<strong> $dunku </strong>| Bugün:<strong> $bugunku </strong>| Toplam:<strong> $toplamziyaret </strong></span></font></td> 
</div>";
?>
sayac.php dosyam bu

Tepki
6
PHP:
<?php 
include "cek_babam_cek.php";
#---Dün Tekil Toplam Kaç Kişi Girmiş---------------------------------------------------------- 
$baslat =date(Y."-".m."-".d); 
$year =substr($baslat, 0,4); 
$month =substr($baslat, 5, 2); 
$day =substr($baslat, 8, 2); 
$bitis =date("Y-m-d", mktime(0, 0, 0, $month, $day-1, $year)); 
$sorgula = mysql_query("select tarih from ziyaret where tarih='$bitis'");  
$dunku = mysql_num_rows($sorgula); 
#---Dün Tekil Toplam Kaç Kişi Girmiş----------------------------------------------------------- 
$bugun = date("Y-m-d"); 
$sorgu = mysql_query("select tarih from ziyaret where tarih='$bugun'"); 
$bugunku = mysql_num_rows($sorgu); 
$ipsi = $_SERVER['REMOTE_ADDR']; 
$tarih = date("Y-m-d"); 
$ipkontrol = mysql_query("select * from ziyaret where ip='$ipsi' order by id desc"); 
$yaz = mysql_fetch_assoc($ipkontrol); 
$vip = $yaz['ip']; 
$vtarih= $yaz['tarih']; 
$bak = mysql_num_rows($ipkontrol); 
if($bak>0){ //if- 
if($vtarih<$tarih){ 
$kayit_1 = mysql_query("insert into ziyaret (ip,tarih) values ('$ipsi','$tarih')"); 
}  
}//if- 
else{ 
$kayit_2 = mysql_query("insert into ziyaret (ip,tarih) values ('$ipsi','$tarih')"); 
} 
$toplamne = mysql_query("select * from ziyaret"); 
$toplamziyaret = mysql_num_rows($toplamne); 
echo "<div align='right'> 
<font size="12"> Dün:<strong><font color="red">$dunku</font></strong>| Bugün:<strong></font color="red">$bugunku</font></strong>| Toplam:<strong> <font color="red">$toplamziyaret</font></strong></font></td> 
</div>";
?>
bi de böyle dene bakalım olmazsa tekrar yaz şuan işyerindeyim tam incelemeden yazıyorum.

Yukarı Alt