Bu Resimler PhotoShoplamı Yapılmıştır ?

ohaok

Üye
Tepki
0
@aliatalay1

tekrar dene olması lazım :allalla:

Emre Şerim

Bronz Üye
Bronz Üye
Tepki
14
Photoshop'ta Rectangle Tool'a (U)geç ve bir dikdörtgen çiz.
Çizdiğin dikdörtgenin üst noktalarını Pen Tool (P) aracılığı ile seç.
Pen Tool aracı ile seçmek için Pen Tool seçili iken CTRL tuşuna bastığın taktirde imleç normal ikona dönüşecektir.
Üst noktalarını seçtiğin dikdörtgeni sağa yada sola doğru çek.
Eğer Shift'e basarsan, düz bir şekilde çekmiş olursun.
Ayarların bittikten sonra Ctrl + Enter yaparak path'i aktif hale getirebilir yada Paths sekmelerinin olduğu yerden çizmiş olduğun pathi seçebilirsin.

aliatalay1

Üye
Tepki
0
@Emre Şerim

Peki ben bu dediğiniz çapraz şekli oluşturdumda ben bunu nasıl çoğaltıcam resim üzerinde

Tasarim06

Üye
Tepki
1
o Fotograflar photoshop harici baska programlar la da yapilir ama ben yapmis olsam photoshopla yapardim :)

Erkan Nehir

Grafik Tasarımcı & Ressam
Uzman Üye
Tepki
53
Diğer birçok programla da olabileceği gibi, ben fikir vermesi ve olayın mantığını anlamanız bakımından küçük bir örnek hazırladım. (Corel Draw)
İlk önce seçtiğim görseli siyah beyaz (gray scale) hale getirdim.

Daha sonra görsel eninde bir dikdörtgen çizerek bunu gerekli sayıda görsel üzerine yerleştirdim ve farklı renkler verdim.

Son olarak üst menüden (effects/lens) ile renklere transparanlık uyguladım.
Bu mantıkla yola çıkarak diğer programlarda da buna benzer ve hatta daha iyi efektler vermeniz mümkün.

seluvenin

Üye
Tepki
3
kardeş Murat Güler kardeşimin de söylediği gibi bunlar çok basit çalışmalar. hatta Photoshopun ilk derslerinde kareleri seçerek efekt verme özelliğini anlatıyor. ve sen resimlerin pixeslini ayarladıktan sonra, gerekli çalışmaları yaptıktan sonra istediğin gibi kesyiorsun ve katman oluşturup arka pilana atıyorsun. bu kadar basit. ama önce bir işe başlaman lazım.

kolay gelsin.

Yukarı Alt