Canlı model-desenlerim

Şerife ERTAŞ

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
65
Çözünürlüğü güzel değil fotoğrafların :)
Hatalarım az çok var biliyorum.
Canlı modellerin hepsi yarım saat içinde yapılmıştır.
O yüzden ayrıntıların üstünde çok fazla yoğunlaşamıyorum. Her yarım saatte bir canlı model değişiyor, ona göre değerlendirmenizi söyleyerek değerli yorumlarınıza bırakıyorum :)

Erkal COŞKUN

Hiç...
Uzman Üye
Tepki
470
Bu konuda profesonel gözle bakıp yorum yapabilecek ne bilgim, ne de yeteneğim var ama benim gördüğüm yarım saatlik süreler için oldukça başarılı oldukları. Yeteneği olan birisinin çabalarının izleri var çalışmalarda zaten. Yolunuz açık olsun....

Hakan D

Yönetici
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepki
716
Şaşırttınız beni Şerife, ben sizin etütlerinizi sürekli izliyordum, böylece gelişiminizi takip edebiliyordum, ne bileyim, yayınladığınız son çalışmaları düşününce sanki bunlar sizin çalışmalarınız olmamalı gibi.

Sizde bunlardan daha mükemmel bir yetenek mevcut, bunu biliyorum.
Daha iyilerini görmek ümidiyle.

Şerife ERTAŞ

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
65
Teşekkür Ederim Erkal Bey güzel dilekleriniz için çok sağolun.

Hakan Bey evet aslında atarken de pek içime sinmeyen çalışmalardı.
Bunun farkına varabilmeniz aslında beni mutlu etti.
Birazda çektiğim kameranın kalitesi düşük olduğundan dolayı çizgilerimde belli olmuyor.
Ben aslında bu çalışmaları yaparken özgürlüğümü kısıtladım kursta çalışan asistanlar yani hocalarımız çizgilerimi disipline etmemi söylemişlerdi sadece bir iki tanesi bende biraz öyle yaptım ama bu beni rahatsız etti.
Tabikide onlar bana yol göstermek için dediler yanlış anlaşılmasın.
Her hangi bir yanlış yaparım diye fazla da çizgi atmadım.
Özgür ve rahat çalıştığım çalışmalar her zaman hoşuma gitmiştir.
Bu çalışmalarımda kendime engel olduğum içinde böyle oldu.
Daha iyi çalışmalar yaparak sizlerle paylaşacağım çok teşekkür ederim.

Ultimate

Üye
Tepki
0
Çizimin Animasyon için iyi fakat grafik tasarımı için daha başlangıç seviyesinde gibisin, insan anatomisi çalışman gerekir , gölgelendirme ve kumaş kıvrımnlarıda buna dahil yarım saat normal bi süre üniversite sınavlarında genelde en az 90 dakika verirler bunun içinde mankeni kağıda oturtup , gölgelendirme , kumaş kıvrımı ve kara kalemine girmen gerekir.

Şerife ERTAŞ

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
65
Uzun zamandır çizimlerimi koymadım zaten.Bunlar Baya eski çizimlerim.
Evet bunlar zaten benim başlangıç çizimlerimdi.
Artık ayrıntılara başladım ve 10 dakıkada anatomısiyle kıyafetini giydirmeden canlı modeli oturtabiliyorum sonra ayrıntılar ve dokusuyla beraber yarım saat 45 dakika arası model bitiyo. Eleştrileriniz için teşekkürler.

Yukarı Alt