Çiçek ve Arkaplan Yapımı (Resimli Anlatım)

Yaşar Karadeniz

Grafikerler.org
Altın Üye
Tepki
75
Araç panelinden Pen aracını kullanarak resimdeki gibi bir çizim yapın ve çizimi seçip 30'ar derece çevirerek çiçek haline getirin.

Çizimin tamamını seçip beyazdan herhangi bir renk seçerek Linear gradient uygulayın. Çizgi rengi de olmasın renksiz yapın. Tüm şekli seçip Transparency panelinden modunu Multiple yapın.

Şekli seçip Edit menüsünden Copy komutunu uygulayın. Daha sonra Edit > Paste in Front komutunu uygulayın, kopyasını oluşturduğunuz şeklin boyutunu biraz küçülterek biraz da döndürün. Aşağıdaki şekli uygulayın.

Bütün şekli seçip Grup yapın. Grup yaptığınız şekli seçerek Alt tuşuna basılı tutarak çoğaltın renklerini değiştirerek ebatlarını değişik ölçülerde büyültüp küçültebilirsiniz. Resimdeki gibi bir şekil oluşturun.

Çoğaltıp renklerini değiştirdiğiniz çiçeklerin üzerine gelecek fakat tamamını kapsamayacak şekilde bir dikdörtgen çizin.

Tüm çiçekleri ve dikdörtgeni seçip, Object menüsünden Clipping Mask > Make komutunu uygulayın. Bu şekli arkaplan olarak kullanabilirsiniz.

SONUÇ:

Faydalı olması ümidiyle...

*F.BEKGÖZ*

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
7
Güzel ders...Teşekkürler...
Emeğinize,ellerinize,beyninize sağlık...

Yaşar Karadeniz

Grafikerler.org
Altın Üye
Tepki
75
@ASMİN

Ben teşekkür ederim Figen hanım umarım yeni başlayan arkadaşlara faydalı olur, saygılar...

Yaşar Karadeniz

Grafikerler.org
Altın Üye
Tepki
75
@Emre Zengin
Ben teşekkür ederim Emre bey, ufakta olsa faydalı olabiliyorsam ne mutlu bana!..

Fulyam

Üye
Tepki
16
Sonuç çok hoş ... : )

teşekkürler anlatımınız gayet açık...

Yukarı Alt