Cinema 4D R12 Material Editör Penceresini Tanıma - Videolu Anlatım

Hasan YILDIZ

Altın Üye
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
164
Merhaba Arkadaşlar,

Bu ders videomuz da bir material eklerken o material üzerinde nasıl işlemler yapılabildiğini göreceğiz.
Bu dersten sonra bir material'e istediğimiz gibi hükmedebileceğiz.

İyi Dersler..

Her şey için Grafikerler.org yeter..

Forumumuzdan daha iyi faydalanabilmek için lütfen Üye Ol'un​

Adem GÖRDÜK

Music Composer
Tepki
38
Hocam ders için çok teşekkürler. Lakin terimsel olarak anlamlarını açıkladın sadece. Örneğin bu gösterdiğin çalışma harika olmuş. Bunları yaparken ne tür yolları izledin ?. Videonun son kısmında bunlara sonra değinicez dedin, inşallah bunları burda yarım bırakmassın. :) Ders için tekrar teşekkürler. :)

Hasan YILDIZ

Altın Üye
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
164
Merhaba Adem.
Öncelikle rica ederim ders için hiç önemli değil birşeyler katabilmişsek ne mutlu..

Sana şöyle söyleyeyim. Hani Photoshop'ta Blending Modlar varya hani isimleri var ama ne yaptıkları hep farklı çünkü onların arasında karmaşık bir hesaplama yöntemi var. Yani ancak deneme yanılma yöntemi ile anlayabilirsin. Bu Material editör'de böyle birşey aslında. Denedikçe ne işe yaradığını anlıyorsun. Yani benim anlattığım kadarı temel bilgi gerisi biraz merak ve istek. İnan bu mantığı çözmek için alıştırma yapmak en mantıklı yol olacaktır.

İstekte bulunmuşsun. O küreleri yaparım yapmasına ama bak yine ezbere dayalı olacak öğrendiklerin. Hani demişler ya 'Bana balık verme balık tutmasını öğret' diye. Aynen o misal.

Neyse madem öyle bir çalışma yaparım bu kürelerle ilgili :)

Bu arada çalışmalarını bizimle paylaş ki hatalarını çabuk öğrenebilesin..

İyi Çalışmalar..

Yukarı Alt