Çizimlerimi dijitalleştiremiyorum

coyistik

Üye
Tepki
1
Merhabalar bu konuda yeniyim ve yardım edecek videolar arıyorum. Daha yeni esti kafama eski çizimlerimi çekip illustrasyona sokmak. Nasıl geliştirebilirim kendimi?
Çizimin kafa kısmını bile yapamadım daha buna 3.boyut gölgeleri filan verilmesi gerekiyor.. Nasıl öğrenebilirim? 13 yaşında yaptığım çizimler 4 sene önce ki çalışmalarım

Hakan D

Yönetici
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepki
716
Bu çizim size aitse elleriniz yabana atılmayacak cinsten ancak öncelikle karar vermeniz gereken bir şey var:
Bu çizimleri 2B mi yoksa 3B mi yapmak istiyorsunuz?
Her ne olursa olsun her ikisini de yapmak bu soruyu sormak kadar basit değil hatta bu iş çok fazla basamak gerektirir.
Çok engel, çok yokuş var bu yolda.
Şöyle yap, böyle et, al şu videoyu izle, bak şurada anlatılıyor demek sadece amatör bir öneriden ibarettir bana göre.
Tabii bir zaman sonra imzanıza "Grafik işleri ucuza yapılır" yazmayı planlamıyorsanız...

coyistik

Üye
Tepki
1
evet, bana ait ama şuan paslanmış olabilirim.Sınıfta da resim konusunda yetenekli olduğum söylenirdi. Ben çizimleri 3b yapmak istiyorum fakat zorlayacaksa 2b de tercih edebilirim.
Video aradığımda en fazla karakter nasıl çizilir gibi şeyler çıkıyor.

Hakan D

Yönetici
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepki
716
Şayet istediğin tek şey karakterler yaratıp bunları anime etmek ise yolun çok uzun.

İşe öncelikle 1B ile başlamalısın, tabii ki bu işin şakası. Yani ilk önce karakelem tekniklerini öğrenmelisin, sonra karakalemde karakterler nasıl çizilir bunu öğrenmelisin. Sonra bu çizimlerini 2B ile nasıl renklendirebilirsin bunu öğrenmelisin. Bunun için sana tavsiye edeceğim program elbette ki Adobe Illsutrator olacak. Illustrator başlangıç eğitimleri ve sonra orta sevye eğitimleri almalısın.
Böylece karakterlerini renklendireiblirsin, renklendirirken RGB kullanmalısın çünkü 3B dünyası tamamen RGB'den oluşuyor.

Son olarak 3B programa geçmmelisin, 3B başlangıç ve 3B orta seviye eğitimi almalısın.
Bunun için önerebileceğim program, şayet animasyon ile birlikte 3b öğrenmek isiyorsan Maya, sadece iç mekan ve obje çalışmak istiyorsan 3D's max vazgeçilmezdir.

Artık senden iyi bir 3B animatör oldu.

Yani istediğin o büyülü dünya öyle hiçbir şey bilmeden kendi bilgilerinle edle edemeyeceğin kadar uzak şu an sana.
Bunun için en baştan ve öyle ya da böyle eğitim alarak başlamalısın işe.

Yukarı Alt