corel draw da önlü arkalı broşür hazırlama

KutupAyisi

Üye
Tepki
0
benim merak ettiğim fotoğrafı nasıl öyle kesiyosun çok zor şeyleri yapıp çok kolay şeyleri yapamamak gibi bi özelliğim var benim de :D

Tepki
1
burada düz çizgiyi çizdim fakat shape tool menüsünü kullanamayıp ve çizgiyi kareye dönüştüremedim.zemine hazırladğınız çizgileri yerleştirdiniz orasını tekrar anlatırmısınız.

Tepki
31
@KutupAyisi

sen tersten başlamışsın demekki zordan kolaya geliyon :)

fotoğrafı kesmiyorum fotoğrafın oraya gelen çizgiler yamuk olduğu için fotoğrafın üstüne geldiğinde fotoğraf kesik gözüküyor
illaki kesmek istersen power clip yada back minus front özelliği ile bunu yapabilirsin
resim kesmeyle ilgili bilgiyi corel derslerinde detaylı bir şekilde bulabilirsin

Tepki
31

StiLLM

Üye
Tepki
0
arkadaşlar bendede resim kesme sorunu var :) 4 -5 gündür kullanıyorum coreli yeniyim yani :) detaylı anlatacak olursa sevinirim :)

Vurgunkalp

Üye
Tepki
0
Güzel Bir ÇAlışma Uygulamaya Çalışacagım Bir Müşterimiz bu tarz Bir çalışma istemişti örnek olarak gösterecegım... Tşkler...

maximums

Üye
Tepki
0
hocam çizgiye öyle şekli nasıl veriyosunuz ya
çizgiyi çiziyorum kalınlık veriyorum fakat shape ile nike işaretine benziyor sizin verdiğiniz ovallıkta olmuyor... coreldraw x4 kullanıyorum bunun etkisi olamaz sanırım... benden kaynaklı sorunda ne çözemedim gitti kurcalamadığım yer kalmadı programda. pen aracı ile o şekilleri verebiliyorum sadece.

birde hocam verdiğiniz çizginin üstünü farklı renk zemini farklı renk nası yapıyorsunuz.

Ozgul

Üye
Tepki
57
@maximums

Çizgiyi çizdikten sonra keskin olduğunu gördüğünüz noktayı seçerek şekilde işaretlediğim araca tıklayın. Böylece keskin noktalar yuvarlaklaşacaktır. (Shape Tool ile yapıyorsunuz bunu.)

@maximums
Kopyalanan şekle transparanlık verilmiş, farklı bir renk değil o.

Umarım sorununuzu doğru anlayıp doğru yanıtlamışımdır. İyi çalışmalar.

Yukarı Alt