Corel mi , İllustrator mu , indesign mi ?

Hüseyin ALPALTUN

Bronz Üye
Bronz Üye
Tepki
28
Arkadaşlar ben photoshop , fireworks , flash biliyorum. bu programlarda kendimi geliştiriyorum.Bunların yanında Arkadaşlar ben çizim de yapmak istiyorum ve bunun için sizce hangi programı öğrenmeliyim ?

Threebudha

Uzman Üye
Uzman Üye
Tepki
17
@DarkNight

Corel hiç bilmediğim bir program onun için o konuda yorum yapamam ama çizim yapmaksa amacınız tercihiniz illustrator olmalı çünkü indesign ile illustratorun arasında kullanım amaçlarından kaynaklanan farklılıklar bulunmakta ama yapabilirseniz ikisini birden öğrenin çünkü kullanırken ciddi keyif veren programlar.

Tepki
0
Illustrator ve indesign ayrı programlar değiller ikiside farklı özelliklere sahip Photoshop+Indesign+Illustrator bir suit tıpkı crel in suiti gibi Adobe her zaman Tek

Threebudha

Uzman Üye
Uzman Üye
Tepki
17
@omerkorkmazer

Sanırım aynı paketin içindeki ayrı programlar demek istediniz.

Tepki
100
Adobe programları üst düzeyde ve bir biri ile iletişimi gayet güzel. Ancak anket sonuçlarına bakarsanız Corel açık ara öndedir. Popülaritesi daha fazla ve ülkemizde en çok kullanılanıdır. Şahsen ben de Corele matbaacımızın çalışmayı CDR formatında istemesiyle başladım. Corel tavsiye ederim.

Hüseyin ALPALTUN

Bronz Üye
Bronz Üye
Tepki
28
Arkadaşlar öncelikle yorumlarınız için ve konuyla ilgilendiğiniz için çok teşekkür ederim. bu arada sizden rica etsem bu çizim programları arasındaki farkı söyleyebilirmisiniz ? bildiğiniz kadarıyla.

Yukarı Alt