CorelDraw'da yazdığım yazıyı 3dmax'a aldığımda sorun yaşıyorum.

duygu0666

Üye
Tepki
14
arkadaşlar corelde yazdığım yazıyı 3ds max'e getirdiğimde yazıların göbeklerini silemiyorum lütfen yardım!

GÜNEL AYVACI

Altın Üye
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
7
Editable Poly yap, sileceğin kısımları Polygon seçeneği ile seç ve sil.
Spline halde ise yazı, editable spline yapıp,segment ile seçerek sil.

Tepki
67
onun işlemi baya bir karışık yine bir ders ile çözülmesi lazım işallah en kısa sürede yaparım

Hakan D

Yönetici
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepki
716
@duygu0666

Neden boyle bir sey yapiyorsunuz?
Her iki program da ayni PC'de ise zaten Corel'deki fontlar Max'de de olacaktir. Yok PC'ler farkli ise Corel'deki o fontun adina bakin , daha sonra C://Windows/fonts klasorunde o fontu bulun ve copy (ctrl+c) yapin, gidin MAX'in kurulu oldugu PC'de ayni adrese paste edin (ctrl+v) , programi kapa-ac yapin, daha sonra text kismindan istediginiz fontlari kullanmaya baslayabilirsiniz.

"Bunu zaten ben de biliyorum! Fakat Corel'de cikan o fontlar Max'te cikmiyor."
diyorsaniz: Ilgili fontun adini alin gidin dedigim adreste aratin bulun, font dosyasina cift tiklatin daha sonra sol usttteki "Bitti" kismina tiklatin. Max Programi kapa-ac yapin Text kisminda ilgili fontu goreceksiniz .
Anladigim kadariyla fontlara cesitli efektler vermek istiyorsunuz, yoksa ben yanlis mi anladim?

duygu0666

Üye
Tepki
14
teşekkür ederim hakan bey yardımınız için ama corelde kullandığım font max dede var yanlız corelde yazıp export ettiğim fontu max de açtığım zaman bazı harflerin içi oyuk geliyor (mesela "k" harfi) bazı haflerin ise ortaları çıkmıyor (mesela "a" gibi) asıl sorunum bu. bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim şimdiden teşekkür ederim...

Yukarı Alt