Css Navigation ve Content ilişkisi

mimit

Üye
Tepki
0
CSS ve HTML'i profesyonel anlamda bilmiyorum. Ancak ön bilgim var. Yeni bir sayfa hazırlıyorum ve sayfa şöyle;

Herşey bir ''Conteiner'' içerisinde duruyor.
-En üstte Header'im var ve orada sitenin adı yazıyor.
-Header'in bir altında yatay bir menü var ve sitenin Navigasyonu bu menü içinde bulunuyor. Buna ''navigation'' diyelim (Anasayfa, Hakkında, İletişim sayfası gibi linkler vs.)
-Yatay Navigation menüsünün hemen altında da Content yani içerik var. Burası genişçe bir yer ve navigasyondan bastığım linklerin hepsi bu teker teker Content bölümününde görüntülenecek.

Şimdi ben istiyorum ki bütün navigasyon menüleri tek tıkla content tagımın içerisinden açılsın. Yani ayrı ayrı Anasayfa.html, Hakkında.html, İletişim.html sayfaları bulunmasın. Onun yerine yatay navigasyon bölümünde bulunan herşey anasayfadan tek tuşla Content Tag'ında açılsın. Sanki o content tagı bir ifame miş te menü linkleri teker teker bu frame içerisinde açılıyormuş gibi olsun.

Böyle birşeyi yapmak mümkünmüdür yoksa bu navigasyonun işlemesi için illa ki ayrı ayrı Anasayfa.html, Hakkında.html, İletişim.html gibi sayfalar mı hazırlamam gerekiyor?

Lütfen sorumu anlamış ve yardımcı olabilecek css ustalarına sonsuz teşekkürler:allalla:

Emre ÇETİNER

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
17
öncelikle kendine bir menu.html hazırla içerisinde menün hazır olsun. Sonra anasayfa.html ve diğer html sayfalarında aşağıdaki kod ile içine o kısmı çağırabilirsin.

Kod:
$(document).ready(function() {     $('#some-menu').load('some-local-path/menu.html'); });
jquery kütüphanesine bağlanmayı unutma.

mimit

Üye
Tepki
0
Çok teşekkürler. Henüz Java öğrenmeye başlamadım. Öncelikle Html ve Css dersleri görüyorum ama bunu deniycem.

Yukarı Alt