Dil 'in Kemiği Yoktur, Kuralları Vardır !

Murat Vardar

Uzman Üye
Uzman Üye
Tepki
1.051
@Özgül

Ahhh ...1965
ne kadar hoş, ne kadar mahçup, ne kadar özenli, ne kadar ürkek (saygıdan dolayı) ...
tercih edebilirim :)

Tepki
0
Konu oldukça önemli ve hassas bir konu.
Ancak eleştirilecek o kadar çok yönümüz varki. Hepimiz yabancı kelime ve kavramların dilimizi istila ettiğinden şikayet ediyoruz. Ancak sizlerin de üzerinde mütabık olduğu konu; grafik tasarımcı olarak bu işe önayak olmak.

Maalesef bu konuda bizlerin de çok hatası var. Çok basit bir örnek vermek istiyorum. Bu ve benzer forumlarda, Şu Anda Ne Dinliyorsunuz ?, En Son Dinlediğiniz Şarkı veya Müzik Videoları paylaşımlarına bir göz atacak olursak bunların neredeyse tamamının yabancı müzik olduğunu görüyoruz. Evet zevkler tartışılmaz ama madem ki bu konuya ön ayak olmak istiyoruz. O zaman ilk önce kendi evimizin önünü süpürmemiz gerekmiyor mu?

Murat Vardar

Uzman Üye
Uzman Üye
Tepki
1.051
@Nihatbaysal

Kesinlikle çok ama, çok haklısınız.
önce kendi evimizin önünü süpürmemiz gerekiyor,
değişim buradan başlamalı.

Funda

E=mc²
Tepki
9

Yıl: 1965
"Karşıma âniden çıkınca ziyâdesiyle şaşakaldım.. Nasıl bir edâ takınacağıma dair hükûm veremedim, âdetâ vecde geldim. Buna mukâbil az bir müddet sonra kendime gelir gibi oldum, yüzünde beni fevkalâde rahatlatan bir tebessüm vardı.. Üstümü başımı toparladım, kendimden emin bir sesle 'akşam-ı şerifleriniz hayrolsun' dedim.."

Bende 1965 de kalmayı seçiyorum.. Anne ve babamdan, filmlerinden müziklerinden, toplum olarak birbirlerine verdikleri özenden - ilgiden - hassasiyetten özetle herşeyinden feyz almalı..Bu vesile ile 'akşam-ı şerifleriniz hayrolsun' grafikerler.org ailesi :)

Murat Vardar

Uzman Üye
Uzman Üye
Tepki
1.051
@Funda Arıcı

Ahhh ...1965
ne kadar hoş, ne kadar mahçup, ne kadar özenli, ne kadar ürkek (saygıdan dolayı) ...
Değil mi?

Murat Vardar

Uzman Üye
Uzman Üye
Tepki
1.051
III. Devletin bütünlüğü, resmî dili, bayrağı, millî marşı ve başkenti
MADDE 3.– Türkiye Devleti, ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütündür. Dili Türkçedir.
alıntı kaynağı T.C. Anayasası.

Murat Vardar

Uzman Üye
Uzman Üye
Tepki
1.051
@Tuncer Özkan

Elbette, çünkü şimdi ki zamanın üzerine konuşuyoruz.

Yukarı Alt