Duyuruyu Kapat
DESEN & GRAFİK & MODA KURSLARI
GRSEL SANATLAR AKADEMİSİ

Dış Cephe Giydirme Hakkında

Konu, 'Endüstriyel Tasarımlar' kısmında YouKing tarafından paylaşıldı.

1. YouKing

YouKing Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Arkadaşlar babamın işi için hazırlamam gereken dış cephe giydirme işi var.
    Normal bir binaya aşağıdaki resim deki gibi bir dış cephe giydirmeyi hangi programla yapabilirim photoshop dan orta seviyede anlarım ama en pratik nasıl yapabilirim profesyonel bir giydirme işi olması şart değil dış cephe yaptıran kişi 4-5 farklı dış cephe giydirme örneyi istemiş bunun için farklı örnekler hazırlamam gerekiyor.

Bu işle ilgilenen veya hakkında bilgisi olan var mı photoshop araçları varmı elinizde?

2. Hakan Dağdeviren

Hakan Dağdeviren YOK Yetkili Kişi Genel Sorumlu

Babanızın işi "Manto Söve Kaplama" mı? Öyleyse bu aldığı ilk iş değildir. Bu işleri yaptırmak için neden işletmenize bir 3D operatörü almıyorsunuz? Aslında en doğrusu bir restoratördür. Hani o zorsa diyorum 2. seçenek bir 3D operatörüdür.
    Yani bu böyle kısa zamanda sağdan soldan öğrenip yapılabilecek bir şey mi? Böyle bir beklentiniz varsa söyleyeyim yok öyle bir şey. Ayrıca işletmenizin profesyonel bir imajının olması için işi bilene yaptırmanız şirketin gelecekteki yaşamı açısından daha mühim.
    Ki bu işin öyle PRATİĞİ falan da yok maalesef, sabahlara kadar sıkı çalışıp emek edip deneyim kazanarak, hak ederek öğreneceksiniz. Yani kusura bakın bakmayın ama en basiti ben 9 senemi verdim bu programlara, o yüzden böyle çıkıp iki dakikada işi (Aslında Programı) öğrenmek isteyenlere kızıyorum gerçekten. Yine de yardımcı olmaya çalışalım.

Yani şimdi ben bunu en reel 3Ds Max'te yapabilirsiniz diyecem ama programı bayağı bilmeniz gerekiyor, ayrıca CAD da bilmelisiniz teknik çizim için. Hatta o kadar reel olur ki kaplamayı canlı binaya aynı şekilde oradaymış gibi oturtabilirsiniz de buradaki gibi misal.

Basit olarak photoshopta da yapılıyor biliyorum ancak Max kadar reel olmasını beklemeyin tabii. Photostop'ta mesela elinizdeki kaplamayı PS'nin Vanishing Point özelliğini kullanarak perspektifi bozmadan binaya ekleyebilirsiniz. Kaplamayı nereden bulursunuz bilmiyorum, Max te kaplamayı kendimiz yapıyoruz ya da gelen numunenin tile sayısını artırarak textureye çevirip bu şekilde yayıyoruz alana.

Not: Fevriysem kusura bakmayın ama buraya haftada en az 2 kişi gelip böyle sorular sorunca insan ister istemez kızıyor.

Sponsorlu Bağlantılar
  3. YouKing

YouKing Üye

biraz abartılı bir örnek gösterdim galiba bunun gibi ayrıntılı bir iş değildi sadece bir kereye mahsus bir şeydi amatörce yaptım bişeyler işimizi gördü.
    Teşekkür ederim.

Sayfayı Paylaş

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.