Görsel Sanatlar Akademisi
Duyuruyu Kapat
DESEN & GRAFİK & MODA KURSLARI
GRSEL SANATLAR AKADEMİSİ

dünyayı koru t-shirt çalışmam-3

Konu, 'Tişört Tasarım Yarışması' kısmında nature_boy tarafından paylaşıldı.

1. nature_boy

nature_boy Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    buda üçüncü çalışmam. aslıda ikinci çalışmamın farklı bir versiyonu ama buradada kahverengi ayı ile denizatını kullandım. denizatı gerçek bir balık üzerinden corelde çizildi ve renklendirildi.tamamen bana ait yani. üzerindeki gaz maskeside corelde gerçek bir maske üzerinden çizildi. ayı zaten önceki çalışmamda belirtmiştim bir ayı çizimini değiştirerek yeniden çizdim.
    story: burada yine ayı normalde denizatından ağır bir hayvan iken deniz atı terazide ondan ağır gelmiş.
    çünkü yine güney yarımküre sol taraftan küresel ısınmadan dolayı erimiş. ağırlığ sağda daha fazla olduğu için terazi de sola yatmış. o yüzden ayı deniz seviyesine indiği için su maskesi takmış, denizatı karaya doğru yükseldiği için gazmaskesi takılı. Çünkü küresel ısınmadan dolayı dünyanın dengesi bozulacak ve hem kıyı bölgelerde su seviyesi yükselecek hem karasal bölgelerde kıtlık çoğalacak.
    yine slogandada "dünyada bir terslik olduğu" vurgulanmış. bu terslikler
    -ayı deniz atından ağırdır ama terazide denizatı daha ağır basmış
    -kahverengi ayı kara hayvanıdır ama su maskesi takmış. denizatı su canlısıdır ama gaz maskesi takmış
    -sloganın S harfi ters

bu şekilde çalışmaya bir anlam vermeye çalıştım.
    herkese başarılar...

Sayfayı Paylaş

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.