Element 3D sorunu çözüldü

Gksgnct

Üye
Tepki
0
Benim Yaptığım bu sorunum çözüldü labtopta hiç bir problem yok sorunuda bi önceki konuda belirttim Labtop model <<< Hp Pavilion dv6 3320et >>>

Ekran kartı ati radeon HD 6550 serisi

ATi nin support & drivers'den Latest AMD Catalyst™ Drivers for Radeon™ HD 7000, HD 6000 and HD 5000 Series başlıklı yerden windows 7 64 bit içindekini indirdim

dxdiagdaki görüntü

ve program içi görüntüler hiç bir problem yok donma kasma vs. sorunsuz

İnşallah yararlı olur sizin açınızdan bana çok yararlı oldu saygılar...

pirncedark

Üye
Tepki
0
çalıştı çok teşşekür ederim bende crakte hep sorun arıyodum sorun 2 ekrankartlı pclerde oluyomuş

GürhanErkal

Altın Üye
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
43
nedeni sürücü, sürücünüzü güncelleyin hiç bir şey kalmaz. Yine olmazsa Open gl ayarlarına da bakın

Gksgnct

Üye
Tepki
0
Nedeni Sürücü değil bildiğim kadarıyla Video Ramin yetmezliği Element 3D en az 1500 felan istiyor bildiğim kadarıyla Video Rami yükseltmeyi bilmiyorum ama 0 gösterince açabiliyor ama Kartın Performansı düşüyor aşırı derecede düşüyor sürücüyü istediğin kadar en sürümünü indir bu sorun benim bildiğim kadarıyla video ram yetmezliğinden kaynaklanan bir sorun bunun daha iyi bir çözümü bilen varsa paylaşabilir mi ekran kartının performansını düşürmeden saygılar...

GürhanErkal

Altın Üye
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
43
@Gksgnct

Bende plug in çalışması hata verdi. Gavur sitelerini araştırdım herkes sürücüyü işaret etti. Girdim ekran kartının sitesine güncelledim sürücüyü. Ardından yazılım başladı.

Ramden kastınız ekran kartının hafızası ise böyle bir şey olduğu sanmıyorum çünkü pluginin listesinde bayağı eski ekran kartlarını da desteklediği görebiliyorsunuz. son 4-5 yıl içinde alından bir kartta sorun oalcağını sanmam.

Kastınız makinanın ramıysa zaten bırakın plugini 1-1,5 gb'lik ramle afterde pek bir şey yapamazsınız. Doğru düzgün çalışmak için en az 4gb ramınız olmalı. Ortalama değerler için ise 6 ila 8gb olmalı.

Gksgnct

Üye
Tepki
0
makinemin ram'i 4 gb zaten sorun ekran kartının video ram ile ilgili bişi ekran kartı video copilotun açıkladığı destekli ekran kartlarından var sorun video ram yetmezliği başka bir sebebi yok bunun sanırım araştırdığıma göre 1200 mb video ram istiyor tam bilmiyorum sürücü yazılımı ile ilgili bişi değil ben bu ekran kartının son sürümünü indirdim fakat aynı hata ama 5000 serisinin sürücüsünü yükleyince resimdede belirttiğim gibi beta o onu yükleyince video ram 0 gösteriyor element 3d nin scane bölümünde o yüzden açıyor varsa elinde bu ekran kartı ile ilgili son sürüm onu yükleyip deneyelim fakat sorun onda değil amd sitesinden son sürümü indirdim fakat yine aynı ben bunu bir kaç labtopta denedim video ram 1000 gb yazan 8 gb ramli hp bilgisayardada denedim aynı hata ben sorunu tam çözemedim ama sürücüden kaynaklandığından eminim saygılar

GürhanErkal

Altın Üye
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
43
@Gksgnct

Benim kartım 1 gb ramlı ati 4870 modeli eklentiyi çok hızlı ve rahat bir şekilde kullanıyorum. listede 500 ve daha altı mb ramlı kartlarda vardı. Üstelik ekran kartının ram muhabbeti firmaların bilinçsiz müşteriyi avlamak için kullanılan bir yöntem. Aynen ucuz fotoğraf makinalarındaki çok megapixel mantıksızlığı gibi. Önemli olan ekran kartının işlemcisi, destekledikleri ve biti en son ram gelir.

Yukarı Alt