Eylül ayı yarışma sonuçları

Admin

Başkan
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepki
25
Eylül Ayı konusu Hafizeana Süt Tatlıları Kurumsal Kimlik Tasarım yarışmasının birincisi toplam 16 puanla Şengül Bozkurt tarafından tasarlanan annenizin tatlısı oldu Tebrikler!

İkinci tasarım toplam 15 puanla Osman Özer tarafından tasarlanan Hafizeana sut tatlilari icin LOGO VE TABELA oldu Tebrikler!

Yarışmasının üçüncüsü toplam 14 puanla Figen Bekgöz tarafından tasarlanan Hafize Annem oldu Tebrikler!

Yarışmacı sıralaması:

01.blueFOX
02.dsgnrnaz
03.Eminsütcü
04.Emre Zengin
05.Erkin Karataş
06.Figen Bekgöz
07.grafikmerve
08.Haluk Artuk
09.handsom_ee
10.High_Fidelity
11.ilgun
12.Kerim Öksüz
13.orhankilicaslan
14.Osman Ozer
15.pythia
16.ShellByMrt
17.Şengül Bozkurt
18.Who'sthatgirl
19.yulufer

Jüri Üyesi puanları:

Günel AYVACI

01- -9
02- -7
03- -2
04- -6
05- -8
06- -8
07- -7
08- -7
09- -8
10- -6
11- -3
12- -8
13- -8
14- -9
15- -5
16- -4
17- -9
18- -6
19- -7

Ozan Muhammet CANDAN

01- -2
02- -2
03- -1
04- -6
05- -5
06- -6
07- -1
08- -2
09- -1
10- -2
11- -2
12- -4
13- -5
14- -6
15- -2
16- -1
17- -7
18- -5
19- -2

Yaşar Karadeniz

Grafikerler.org
Altın Üye
Tepki
75
Sayın Şengül Bozkurt; Eylül Ayı yarışma konusu "Hafizeana Süt Tatlıları" yarışmasına göstermiş olduğunuz ilgi, alaka ve başarınızdan ötürü tebrik ederim.

İkincilik ile dereceye giren Osman Özer ve üçüncülük ile dereceye giren sayın Figen Bekgöz'ü katılımlarından ötürü kutluyorum. Diğer katılımcı arkadaşlarımızı da kutluyor, yarışmalara devam diyorum.

Osman Ozer

Üye
Tepki
2
Merhabalar

Oncelikle degerli juri uyelerine calismama karsi gosterdikleri ilgiden dolayi, yarismaya katilan arkadaslarimi, yurekten kutluyorum.

Sonucte ben ikinci oldum ama onemli olan bu yarismada kendi kendimize yaptigimiz calismalarla katilmak onem tasiyordu. bende nacizane logo ve tabela calismamla katildim. Ikinci olmaktan cok gurur duydum cunku bu sitede turkiye'nin onde gelen bircok grafikeri bulunuyor ve bu benim Turkiye'de katildigim ilk yarismaydi. Ben 24 senedir grafikerlik yapiyorum ve bu 24 senenin 20 senesi Fransa'da gecti. Ilk kez katildigim bir yarismada dereceye girmek beni fazlasiyla memnun etti.
Benim hissetiklerim bunlar sizlerle paylasmak istedim

Osman Ozer

Kabala

Forumdan Uzaklaştırıldı
Tepki
0
ben yarışmaya katılmadım ama jüri üyelerinin yaptığı puanlamadaki kopukluğun nedeni nedir acaba merak ettim

01- 9 Günel Ayvacı
01- 2 O.Muhammet

02- 7 Günel Ayvacı
02- 2 O.Muhammet

07- 7 Günel Ayvacı
07- 1 O.Muhammet

08- 7 Günel Ayvacı
08- 2 O.Muhammet

09- 8 Günel Ayvacı
09- 1 O.Muhammet

19- 7 Günel Ayvacı
19- 2 O.Muhammet

bu oylamadaki kopukluk nedendir acaba. bu yarışmaya katılacaktım ama sanırım ciddiye almıyorum artık. kolay gelsin.

Abdullah Şahin

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
89
Sayın Kabala ,

Her jüri üyesinin çalışmaları değerlendirirken ki kriterleri farklı farklıdır. Örneğin biri görselliği inceleyip puan verirken diğeri tekniği inceleyebilmektedir. Bu doğrultuda puanlamada ki farklılıklar normaldir.

danisman

Consultant
Tepki
30
Sayın Kabala,

Öncelikle her jüri üyesi değerlendirmesini farklı katagoriler üzerinde yapmaktadır. Günel hanım'ın bakış açısı ile benim bakış açımın aynı olmasını beklemek çok doğru bir şey olmasa gerek. O durumda ayrı ayrı jüri üyelerine gereksinim duylmasına da gerek kalmazdı. Ben bir logo veya amblem çalışmasında her mecrada kullanılabilir oluşuna dikkat eder o paralelde değerlendirme yaparım. Şu durumda vermiş olduğum puanlamalar bana göre olması gerektiği gibidir. Günel hanım da vermiş olduğu puanlarda kendisine göre bazı kriterleri ön planda tutmuş ve o yönde değerlendirme yapmıştır. İlginize teşekkür eder yarışmada dereceye giren tüm arkadaşlarımı tebrik ederim...

Ozan Muhammet CANDAN

Hakan D

Yönetici
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepki
716
@Kabala

Adana'da yaşayan fakat yaz tatilini İstanbul'da geçiren bir arkadaşım (Üniversiteden Derya) İstanbul'un gezilip görülmesi gereken çok harika bir yer olduğunu ve ilk fırsatta yine tatilini İstanbul'da yapacağını, mutlaka benim de o ili görmem gerektiğini söylemişti bana.

İstanbuldaki bir arkadaşım ise (197 cm.lik çocukluk arkadaşım Serkan) İstanbul'un kesinlikle yaşanılacak biryer olmadığını,hayatın çok pahalı olduğunu , her kötü şeyin en fazla İstanbulda olduğunu ,eşi müsade etse tekrar Adana'ya yerleşeceğini yazmıştı bana.

Sizce aradaki bu uçurumun farkı nedir ?
Yaşanılan farklı deneyimler olabilir mi?

Yarışmaya iştirak eden ve yarışmada başarı gösteren arkadaşlarımızı tebrik ederim...

Yukarı Alt