Flash ile ilgili soru ve sorunlarınızı bu başlık altında yazınız

Tepki
0
@emine_x4

Döküman bendede var arkadaşım eğitim setinde de hata veriyor indirilmiyor rapidshare den indirlmiyor yinede sağol...

Buse Türüdü

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
103
Bana flash eğitim seti veya anlatan sunu lazım elinde varsa ilete bilirmisin...
Eğer forumda biraz daha araştırma yaparsanız,FLASH EĞİTİM SETLERİ fazlalıkla mevcut,bunun için E-BOOK bölümüne ve FLASH başlığı altındaki konulara bakarsanız,mutlaka ek kaynak bulabilirsiniz, kolay gelsin.!

Tepki
4
photoshopta arka planı transparan seçtiğim bir resmi flashta açınca transparan olması gereken yerler beyaz çıkıyor, bunu çözümü var mı ?

buse

Üye
Tepki
0
öncelikle herkeze slm !! aslında 5 dk.lık bi video tasarım yapmak istiyorum bi arkadaşın çalışmasını sitede gördüm ben daha farklı , renkli , arka plan farklı havada uçan yıldızlar ne biliyim cisimleri ters döndürmek felan istiyorum herkez bunun flashta zor olucagını söylüyo bu programda bunları yapma imkanım varmı varsa programın tam adı nedir yoksada bana hangi programları tavsiye edersiniz ?? bir bilğiniz var olupta paylaşırsanız sevinirim şimdiden teşekkürler ... [acemiliğim içinde kusura bakmayın :) ]

Buse Türüdü

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
103
şimdi öncelikle şunu belirtmem gerekir ki, 5 dk.yı Flash'da doldurmanız gerçekten çok zor,buna benzer bi çalışma bizde yapmıştık çünkü..

2. olarak Flash programında havada uçan yıldızlar yapmak çok basit... İsterseniz yıldıza motion tween efekti vererek,isterseniz guide layer efekti vererek işleminizi yapabilirsiniz, bunun yanı sıra daha gerçekçi bişe olmasını istiyorsanız rüzgar efekti gibi bişeyde verebilirsiniz...

3. olarak cisimleri ters döndürmek gerçekten çok kolay ki, bunun için bir tool aracı var zaten... "FREE TRANSFORM TOOL" ile şeklinizi 360 dereceye kadar döndürebilirsiniz...

4. Olarak Flash kullanmak çok da zor değil, flash kategorisindeki derslere bakarsanız benim yukarıda anlattıklarımı aynen uygularsanız güzel şeyler çıkarabilirsiniz...

Eğer kafanıza takılan şeyler olursa buraya yazın, tekrar yardımcı olurum, teşekkürler

buse

Üye
Tepki
0
paylaştığın için teşekkür ederim !! ben macromedia flash mx yükledim dediklerini bu programda uyğulayabilirmiyim ve ben bu programda fotoyu açtım arka fon felan uyguladım ama dediğin gibi bi animasyon eklentileri bulamadım tekrar teşekkürler ...

Buse Türüdü

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
103
Macromedia Flash mx değilde, Macromedia Flash 8 yada cs3 kullanın... Bnm dediklerim her ikisindede mevcut, sizin dediğiniz programla kodlarla uğraşmanız lazım ve o da çok uzun ve zor bir adım...

Birde dediğim gibi derslere göz atın, size yardımcı olacaktır...

buse

Üye
Tepki
0
yardımın için çok teşekkür ederim mutlaka deniycem çok sagol...

Buse Türüdü

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
103
bişey değil ne demeki sorular oluna mutlaka sorun, ben olmasam bile elbet cevaplayan kişiler olur:)

Yukarı Alt