Flash ile ilgili soru ve sorunlarınızı bu başlık altında yazınız

buse

Üye
Tepki
0
slm küçük bi sorum olucak ben normalde photoshopta çalışmalar yapıyorum bu flash'a nesne veya kişi eklemem için illede oradamı çizim yapmam gerekiyo ? psd'den içine çizim kesip atmam için bi yol varmı ?? şimdiden teşekkür ederim

Tepki
0
selam arkadaşlar elimde .swf uzantılı bir film var diyeyim (daha dogrusu flash efekt eklenmiş bir yazı var ) ben bu yazıyı degiştirmek istiyorum acaba .swf uzantılı bir filmin içerigini degiştirmek mümkün mü ... eger mümkünse nasıl yapıla bilir...

Buse Türüdü

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
103
Öncelikle arkadaşım;

.swf dosyası zaten Flash'ın kendi dosyasıdır. Bu dosyayı tabiki framelerden düzenleyebilirsiniz...

Örnek verirsem,

Mesela bir yazıya motion tween effecti verdim ama yazıyı değiştirmek istiyorum.O zaman yazının bulunduğu frameye tıklayıp, yazımızı değiştirirerek ve gerekli şeyleri yaparak yazınızı değiştirmiş olursunuz....

Yani sorunuza açıkça cevap verirsek, (.swf) dosyasını değiştirebilirsiniz.

Tepki
0
@Busse

ben uzantıyı .fla ya çevirdim ve flash cs3 te actım gerekli kısımları da layer bölümünden değiştirdim fakat filmi önizle dedigimde sadece yükleniyor geliyor... düzenledigim filmi tekrar tamamını nasıl göre bilirim ? ve bu dosyayı .swf uzantısı ile film şeklinde nasıl kaydede bilirim? yardımcı olursan sevinirim

Abdullah Şahin

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
89
Önizleme yapmaktansa export movie diyerek swf olarak kayıt et. Ozman bütün çalışmayı görebilirsin

Tepki
0
@Abdullah Şahin
bu dediginide denedim yine olmadı 3 gündür ugraşıyorum bir türlü yapamadım kafayı yemek üzereyim... acaba ben upload etsem benim için bakar mısın ??*

Abdullah Şahin

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
89
Göndermiş olduğun flash da bazı yerler text yerine image . İstediğin gibi yapmak için Library den ilgili image ye çift tıkladığında boyut bilgisini görebilirsin. Bu tarz image leri hazırlayıp image üzerindeki import butonu ile içeri aldıktan sonra istediğin şey yapılabilir düşüncesindeyim

Tepki
0
@Abdullah Şahin
bunu da denedim üstad hazırladım import ettim ... fakat bi türlü çalışmadı yükleniyor geldi ve kaldı... import ettigim yapıları açmadı bile bende kafaları yedim buraya yükledim... benim için bunu yapa bilecek bir arkadaş var mı ?

Yukarı Alt