Flash ile ilgili soru ve sorunlarınızı bu başlık altında yazınız

eoozturk

Üye
Tepki
0
İyi günler.
Bana resimlerin köşelerinde kullanmak üzere, tek bir noktadan çıkıp dallanıp budaklanarak açılarak sarmaşık gibi etrafı kaplayan, (hani nokia l'amour serisinde kullanılan resimler gibi ) yayılan hareketli çiçek dalllı yapraklı efektler lazım. Nasıl bulabilirim, hangi programı kullanabilirim bilen biri var mı? Haber bekliyorum

Tepki
0
merhaba. adobe flash a , daha önce hazırladığım bir swf yi xml ile çekmek istiyorum ama sanırım resim yada text gibi olmuyor. denedim ama olmadı. nasıl yapabilirim. şimdiden teşekkürler

agaabi13

Üye
Tepki
0
selamun aleykum arkadaşlar flash ta bir asansör kapısı yanındaki butonun üstüne gelince açılsın butonun üstünden gidince kapasın butonu tıklayınca yeni bir sayfaya gitsin istiyorum yardımcı olabilecek arkadaş varsa şimdiden teşekkürler

flashta maske yapacağın yazı veya sembolu önce movie clibe çevir içine gir yenilayer açyapacağın işlemi yap layer üstünde sağtuş mask yap yada daha detaylı bilgiçin naıl bir şey yapacaksan yaz sana daha detaylı bilgi yazayım

LÜTFEN FLOOD YAPMAYINIZ.

fener1907

Üye
Tepki
0
Merhaba Arkdaslar Flash ile ilgili bir sorum olucakti da ben bir buton hazirladim ve ikitane nesnem var birinci nesnem sola ok ikinci nesnem sag tarafa ok ben sol oka basip buton tikladigimda sola dogru giden bir moviclip yapicam eger sag oka tiklarsam ve butona tiklarsam ok sag tarafa gidicek yardimci olabilirmisiniz

Tepki
1
merhabalar Flashta bir web sitesi yapıyorum. İçersine bir foto gallery ekledim. kendi sayfasında çalışıyor ancak başka sayfaya geçtiğimde diğer sayfalarda da gözüküyor. yani diğer sayfaya geçtiğimde fotogallery sayfadan çıkmıyor. Ne yapmam gerekir bir fikriniz var mıdır acaba?

şimdiden teşekkürler

acboyraz

Üye
Tepki
0
Selamu Aleyküm Arkadaşlar bir sorunumu anlatmak istiyorum. Şimdi flashta bir butonum var ve bu butona basınca sahne duracak, tekrar basınca sahne devam edecek. Bunu yaptırmak için butona hangi kodu yazmalıyım. Sağolun şimdiden.

cebelislam

Üye
Tepki
0
@ilknur ilhan

güzel kardeşim kolay bir konuya temas ettiniz.
önce 2 adet layer açın baştaki hedef 2. side icerik olsun ...
hedef layerin framesinde isteğinize bağlı olarak aktif olmasını istediğiniz alanları isterseniz kutu olarak isterseniz yazı olarak belirleyiniz... sonrada hedef layer üzerinde sağ tıklayarak mask a tıklayınız bukadar sonra hedef layer ini kilitli bırakınızki 2. olan icerik layerinde istediğiniz çalışmayı gerçekleştirebilesiniz ... arzederim...
eğer flash üzerine mp3 player yorum ekle gibi vb kaynaklı örnek isterseniz sitemden erişebilirsiniz...
www.cebelislam.com indir linkine girin pc de web tasarım bölümü diller kategorisinden ulaşabilirsiniz...

ben normal bir şekilde flash içine swf çekmeyi biliyorum fakat xml ile ilişkilendirilerek galeri yapılan swf yi aynı yöntemler ile çekemiyorum ve çekmem lazım bana yaradım edecek yokmu bekliyorum o güzel fikirlerinizi hatta grafikerler. org acil yaradım bekliyorum bu konuda selamlar kolay gelsin...
www.cebelislam.com

lazokafkef

Üye
Tepki
0
Kolay gelsin xml den flasha veri cekiyorum site normalde duzgun calisir halde ama hosta yukledigimde yazilar asagiya kayiyor yardimci olabilrmisiniz..

Yukarı Alt