Güncelleme Tamamlandı Fikirlerinizi Bekliyorum

Tepki
0
Merhaba arkadaşlar.

Bir süredir üzerinde çalıştığım web sitemin tasarımını sonunda tamamladım.
Sizlerden bir bakmanızı ve yapıcı eleştirileriniz ile fikirlerinizi söylemenizi istiyorum. Teşekkür ederim.

www.unicorndesignstudio.com

yakan

Üye
Tepki
0
Gayet güzel olmuş. Tebrikler

Bir öneri. Bence iletişim kısmına direk irtibat bilgilerinide yazın.

Tepki
4
Çok beğendim. Biraz yavaş ilerliyor sanki. Ayrıca alttaki butonları daha ince ve zarif yapabilirsiniz. Başarılar...

Kerim ÖKSÜZ

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
19
Yüklemede biraz yavaş gibi onun dışında görünüm olarak hoş olmuş.

Tepki
17
Site genel anlamıyla güzel. Ancak çok yavaş yükleniyor. Buda siteyi ziyaret edenler için olumsuz bir başlangıç olmuş oluyor. Yeni yetme bir web tasarımcı olarak şunları söyleyebilirim;
Butonlar çok sert görünüyor, fontları bakımından olabilir.
Kenarlarda da fazlaca boşluk var ve bu da hoş görünmüyor.
Yazıların arkaplanındaki resimler biraz daha transparan olabilir, bu yazıların daha rahat okunmasını sağlar.
İletişim sayfası da ayrı pencerede açılmasa daha iyi olur diye düşünüyorum.

Biraz da olumlu konuşayım :D

Kullandığın görseller gayet güzel..
Başlıkların, açıklamaların kısa ve etkileyici.. Umarım bu siteyle fazlaca müşteri kazanırsın :)

Bir de anlamadığım birşey var.. Görselleri neden bir bütün halinde değil de parça parça ekledin? Açıklayabilir misin?

Tepki
0
@alphesibia

Öncelikle cevap yazan herkese teşekkür ederim.

Kenarlarda da fazlaca boşluk var ve bu da hoş görünmüyor.
demişsiniz. Bunun bir nedeni var. Bir tasarımcı web sitesinin yanlızca belli bir teknik özellikteki bilgisayarlarda değil hepsinde düzgün çalışmasını sağlamak zorundadır. Bahsettiğim şey şu herkes 800x600 yada 1024x768 pixel monitör kullanmıyor yada 1280x1024 te kullanmıyor ve yine firefox yada explorer da herkes kullanmıyor. Kimileri chrome kullanıyor. Tasarımcının görevi web sitesinin her tarayıcıda ve her pixelde aynı şekilde sorunsuz çalışmasını sağlamaktır. Kenardaki boşluklar bu nedenle var. 1024x768 pixel kullanan birisi yanlarda çok az boşluk görürken 1920x1080 kullanan biri yanlarda fazla boşluk görür ama yinede sitenin pozisyonu yada içeriğinde bir dengesizlik olmaksızın stabil olarak çalışır. Bunun nedeni bu.

Bir de anlamadığım birşey var.. Görselleri neden bir bütün halinde değil de parça parça ekledin? Açıklayabilir misin?
demişsin. Tabiki açıklarım. Bunun birkaç nedeni var. Birincisi tek görsel sitenin hızını çok yavaşlatır ama bunun yapılmasının en önemli nedeni bu değildir. Böyle yapılır çünkü tek görsellerde yaparsan görsel üstünden link map çizmen gerekir. Buda yanlızca tasarımcının siteyi tasarladığı bilgisayar ile aynı ekran ayarını kullanan bilgisayarlarda sitenin doğru çalışacağı anlamına gelir.
Bir diğer nedeni ise kopyalanamamasıdır. Ama buda önemli bir faktör sayılmaz.
Kısacası web sitesinin hem tasarımında sorunla karşılaşmamak hemde her tarayıcı ve pixelde sorun çıkmaması için.

Şirzat AYTAÇ

Dünya Çapında Ağ
Tepki
1
Merhaba, öncelikle işinizde başarılar dilerim,

Arkadaşların mesajlarında dikkat çeken noktalar var ancak öncesinde paylaşılmamış olan noktalara değinmek istiyorum.

* Metaları düzenlemesi
* Tittle açıklama düzenlenmesi
* Logonun ön plana çıkması
* Css ve xhtml uyumu
* Robots.txt dosyası
* Site Haritası
* Facebook ve Twitter butonları dahil butonlara Mause Over değerleri verilmesi.

Resimleri daha büyük parçalar halinde kullanmanız bir artı sağlayacaktır, bu resimlerin "alt" değerlerinide tanımlamanız çok önemli.

Farklı çözünürlükler için flash bir arkaplan yerine sabit bir gökyüzü kullanmanız daha güzel duracaktır. Özellikle kurumsal firmalara çalışıyor iseniz yüzde 78'inde 15.4" ve üstü laptoplar kullandığını ele alırsak buda 1024 * 768 daha yüksek çözünürlükleri olduğu anlamına gelir. Yani önceliğimiz yüksek çözünürlükler olmalı.

Sitede hiç text alanı yok buda arama motoru örümceklerinin sitenizde hiç bir şey bulamamasına sebep olur. Ve bulunabilirliğiniz azalır. Sitenin yeniden düzenlenmesinde fayda var, ancak tüm bu söylediklerim sitenizin kötü olduğu anlamına gelmiyor, sadece daha kurumsal ve kurumsal müşterileri düşünen bir yapıda olmasında fayda var. Hepimiz biraz emek ile fazlasını yapabilecek bilgi ve birikime sahibiz yada olabiliriz, ancak önemli olan en iyi değil, beklentiyi karşılayan bir site ve hizmet vermek.

İyi çalışmalar.

Yukarı Alt