İllustrator büyük dosyalarda çalışmak

coyistik

Üye
Tepki
1
Haha evet tabi, belki.. Şaka mı yapıyorsunuz? Bari sorunuzun cevabı demeyin. Çünkü değil. Herşey layera isim takmak kadar basit olsaydı şuan vermiş olduğum resimde ki şeker krallığını yapmış olurdum. Birinin altında kalan diğerinin üstüne gelmek zorunda eğer üstüne gelirse başka birşeyin altında kalıyor diye uzar gider. Bunları yerli yerine oturtmak çok zor. Ayrıca hiçbirşeyin cevabını vermediniz. Ayrıca isim takmakla uğraşmaya bile gerek yok. İstediğimiz resmi tutup istediğimiz yere sürükleyebiliyoruz. Böylece düzenlenmiş oluyor ama 300 layer birbirinin içine ne kadar giriyordu acaba?
Not: Yardım isteyen birine şaka gibi layerlara isim koy demek zaten saçmalıktan öte hakarettir. Kardeşim bunu yazmak için niye yoruyorsun kendini? Biz bilmiyor muyuz bunu. İşe yarasaydı sormazdık değil mi?

ZxxxE

Uzman Üye
Uzman Üye
Tepki
1.621
Verdiğim cevabı beğenip beğenmemek size kalmış ama niyetimizin asla "saçmalamak veya hakaret etmek" olmaığını belirterek ısrarla sorunuzun cevabı katmanlarla çalışmak diyorum. Size katmanlarla çalışmak iyi olabilir deneyin demedim buna mecbursunuz diyorum. Siz "işin içinden çıkamadım" demişsiniz işin içinden çıkma yöntemi budur. Katmanları yerleştirirken yaşadığınız veya çizim yaparken karşılaştığınız sorunlar başka konulara giriyor. Bu yüzden sorunuzun cevabı bu, diğer sorunlarınızı daha açık ifade ederseniz onlara da cevap veren birileri mutlaka olacaktır...
(Benim çalışmamdaki 300 layer içiçe girmiyordu tren yolu çizdim yanyana duruyordu) :p

coyistik

Üye
Tepki
1
Evet tabi diyorum. Her ne kadar denedim o değil desemde tekrar etmeye devam edeceksin. 300layerla ne yaptığını söyleseydin daha iyi olacaktı...

Yukarı Alt