Duyuruyu Kapat
DESEN & GRAFİK & MODA KURSLARI
GRSEL SANATLAR AKADEMİSİ

kendi çapımda çalışmalar yapmak amaçlı

Konu, 'Kişisel ve Genel Çalışmalarınız' kısmında emrahykaymakci tarafından paylaşıldı.

?

Sitemi beğendinizmi

1. Evet

33,3%
  2. Hayır

33,3%
  3. Geliştirilebilir

oy sayısı 0
    0,0%
  4. Başlangıç için güzel

33,3%
  1. Sponsorlu Bağlantılar
    Kendi Çapımda kendimi iyicene geliştirmek amaçlı site yaptım tasarım üzerine tabela afiş kartvizit logo gibi çalışmalar yapıyorum sitemi ziyaret edermisiniz acaba ? :) enuyguntasarimciniz.tk

2. Tasarım daha iyi olabilirdi ama yine de güzel. Yalnız sitede sayfa geçişleri sorunlu bilginiz olsun.

Sponsorlu Bağlantılar
  3. Hümeyra Can

Hümeyra Can Sanat Yönetmeni

şimdi işin tasarım boyutu bi yana şu yaklaşımını eleştirerek bir kaç bir şey söylemek istiyorum;

"Yetiştirilmek üzere girdiğim bir reklam firmalarında tasarıma ekstradan büyük miktarlarda para alıyorlardı ve ben o tasarımlarda fazla emek harcamayıp o kadar para kazandırdığımı görünce haksızlık gibi düşünüp kendi kendime ücreti az biçimde olacak tasarımlar yapmak üzere bu siteye yöneldim ve sizler için elimden geldiğince güzel biçimlerde tasarımlar üretip istekleriniz doğrultusunda size soru sorarak değişiklikler yapacağım ücretlerimiz 30 lirayı geçmeyecek şekilde olacaktır . Tasarımlara göre ücret biçilecektir detaylı bilgi için iletişim bölümünden veyahutta +90(538) 015 18 19 numaralı telefondan Whatsapp yoluyla ulaşabilirsiniz."

tasarıma ekstradan büyük miktarlarda para alıyorlardı: sem bi dişçiye gidip en basit bi diş çekiminden ya sen fazla emek harcamadın 30 lira vereyim iş bitsin diyebiliyor musun? hayır çünkü o adam geçmişteki eğitim hayatı, staj evresi ve toplamdaki deneyimi sonucunda o artık fazla emek harcamadan diş çekmek kadar önemli bir hususu halledebiliyor. yani DENEYİM yani İŞİNDE GEÇİRDİĞİ TOPLAM SÜRE. Ajanslarında sen ve senin gibilerin bakışına göre fazla emek harcamadan bir takım meblalar alışındaki en temel sebep bu, müşteri o kadarını yapacaksa bir ajansa ya da grafik tasarımcıya ihtiyaç zaten duymaz. Ki şu konuda emin olabilirsin o insanlar sadece yetiştirilmek üzere olan bir grafik tasarımcının yaptıklarından ziyade uzman grafik tasarımcıların yaptıklarından yola çıkarak o ücreti belirliyorlardır.

haksızlık gibi düşünüp kendi kendime ücreti az biçimde olacak tasarımlar yapmak üzere bu siteye yöneldim: şimdi buradaki haksızlığa değinelim. ajansın bulunduğu bina adamın kendisine ait değilse kirası+su gideri + elektrik gideri + aidatı + personel ücreti + personelin sigoratası + yemek +varsa yol + vergiler şeklinde uzayıp giden giderler silsilesi yer almakta. Firmalar logo, kurumsal ve hatta diğer bütün reklam mecralarında ki ilk intibası olan tasarımlara ihtiyaç duyabilecek ve bu firma için hayati boyutta önemli olacak ve firma için yapılan bu hayati çalışmadan firma "ücreti az biçimde olacak tasarımlar" yapacak. Sebebide firmalara haksızlık olmasın diye :) !

Şaka mısın sen güzel kardeşim?

sitende desen ki eyyyy insanlar ben işinin çooookkk başında bi tasarımcıyım ve kendimi geliştirmek için dışardan iş almam gerek eğer bu stadanrttabenimle çalışmak istiyen firmalar varsa bunu da sadece 30 liraya yapıyorum desen eyvallah. Rica ederim makul diyaloglar geliştirelim ve emeğe saygı duyalım. Zira iyi bir tasarım kolay çıkmadığı gibi, iyi bir tasarımcı da kolay yetişmiyor.

4. Kemal Aksekioğlu

Kemal Aksekioğlu Altın Üye Altın Üye

önce eğitim

5. agg1401

agg1401 Üye

Sitenin bu tasarımla iş alırsanız güzelce gülerim. Bu kusura bakma, yeniden yapmalısınız.

6. siteyi saçma sapan kurmuş olabilirim ama ne biliyim siteyle alakam yok ama ben şuanda hem bir galeride çalışıyorum hemde galeridekilerin kartvizitlerinin tasarımlarını yapıyorum :) ben kendimi motive etmek için böyle şeylerle ilgileniyodum hani sizin bu yorumlarınızı daha önce görseydim belki hayal kırıklığına uğrayabilirdim fakat görmedim ve yola devam ettim şimdi kendimi ilerlettiğimi düşünüyorum yani :) yinede sağolun :) Cem Gül.jpg Untitled-1.jpg WhatsApp Image 2017-06-03 at 10.57.56.jpeg WhatsApp Image 2017-06-03 at 10.57.58.jpeg WhatsApp Image 2017-06-03 at 10.58.00.jpeg WhatsApp Image 2017-06-03 at 10.58.02.jpeg

Sayfayı Paylaş

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.