Kendimi nasıl geliştirebilirim

Tepki
1
Merhaba... Konu yanlış yerdeyse Özür dilerim Lütfen doğru adrese taşıyıp uyarın minnettar kalırım...
Öncelikle Kendimden bahsedeyim Ben Kazım 16 yaşımdayım
96 doğumlu lise 1 öğrencisiyim Grafik Tasarıma ilgim vardı dersem yalan olur o yaşlarda oyuna meraklıydım, Küçük yaşlardayken(12civarı) ufak bir matbaamız vardı. Kızılarak Bilgisayarımdan oyunu kapattıran. Sonra Corel Draw`ı açıp önüme Bir fatura örneği ve cetvel koyan Bir babaya sahiptim. Yaptıktan sonrada Ctrl+A sonrada Del. Tuşu ile Silip Tekrarını isterdi. :)
Bir süre beni serbest bıraktı oyunlara daldım haliyle... Sonra Etrafımdakileri incelerken ben neden yapamayım düşüncesine kapıldım. Renkler çekici geliyodu bana. Çizimleri nasıl yaptıklarını Neyi düşündüklerini Tasarımlarda neyin anlatılmak istendiğini buluyodum kendi kendime...
Şuanda ufakda olsa tasarımlar yapmaktayım.

Şuanda yaptığım çalışmalar
Maskot,Logo,Banner

Kullandığım Programlar
Corel Draw ve Photoshop İkisinide az bir seviyede biliyorum Corel`i yıllar sonra bugun açtım mesala... baya gelişmiş.

Kendimi Geliştirmek istiyorum Hangi Programları öğrenmeliyim ve nasıl öğrenebilirim.
Nasıl bir yol izleyebilirim bana yol gösterecek yardımsever Bilgili deneyimli insanların olduguna eminim.

Şuanda Yaptığım Çalışmalar (hepsi Photoshop ürünü) :

Hareketli

Hareketsiz

timutiti

Üye
Tepki
0
Öncelikle merhaba,

Konuya karşı ilgin olması ve kendini geliştirme isteğini belirtmen oldukça güzel.Henüz 16 yaşındasın, G.S.F Grafik Tasarım bölümüne hazırlanmanı tavsiye ederim.''Okul okumak şartmı?,okula gitmeden kurslar var onlara mı gitsem?'' gibi sorular aklına gelicektir.Ben Grafik tasarım mezunuyum henüz bir zararını görmedim.İşini iyi yapan alaylı arkadaşlarımızada saygım sonsuz.
Kursları kesinlikle tavsiye etmiyorum.Photoshop,İllustrator vb. programları öğrenmek seni tasarımcı değil en fazla operatör yapar ki gel gelelim yaptıgın çalışmalara bakarsak senin ihtiyacın olanın program bilgisi oldugunu düşünmüyorum.Tipografi,renk bilgisi,tasarım kuralları üstüne vakit harcamanı öneririm.Tekrar belirtmek isterim ki okul şart değil, belki de diplomanın en az sorulduğu meslek dallarından biridir Grafik tasarım.Çalışmalarında başarılar dilerim.

elifcee

Üye
Tepki
9
arslan web de penguen olması bana biraz garip geldi ama yinede hepsi çok güzel olmuş eline sağlık :) tasarımın kuvvetli görünüyor bol bol araştırma ile kendine birseyler katabilirsin bu alanda her zaman gelişime açık olmak gerek. programlar konusunda da mutlaka birsekilde öğreneceksin sık sık video izle kendini pekiştir. kurslara katılabilir üni hayatında bu alanda eğitim alabilirsin. bence cok iyi yerlere gelebilirsin. başarılar dilerim

Tepki
1
@elifcee
Arslanweb Hosting alanında hizmet veren bir firma genelliklede Linux Hosting tercih ediliyor, Linuxu Simgeleyen maskot penguen oldugundan onu tercih etmiştik :) yorumunuz için teşekkürler

Yukarı Alt