Mac mi? Pc mi?

Mac mi? Pc mi?

• Toplam katılım
    195
Tepki
5
İş için MAC ev için PC, ama ne yazık ki fiyattan dolayı iştede PC :(

Tepki
6
ben farki nedense goremedim, hem mac hem pc kullaniyoruz is yerinde ama hala farki cozebilmis degilim, sadece bence fark mac daha hizli :) niyemi;

mac bilgisayara oyle plotermis(kesim) baski makinasiymis oyle her akliniza gelen makinayi baglayamazsiniz belli standartlari var, istedigin model ekran kartini alip takamassin standartlari var, istedigin tv kartini alip takamazsin, ama pc gibide takilmaz hantal degildir, asla kilitlenmez bi isi aksamada olsa mutlaka bitirir :) force stop var bi program kilitlendiginde force stop yaptinmi yani zorla durdur anlaminda, tik kesilir, pc deki ctrl+alt+del kombinesine benzer ama takilma yok, eliniz alistiktan sonra grafikte cok iyi performans alirsiniz :)

pc de ise cok farkli ingiliz cakisi gibi her isi yapar istedigin karti takar istedigin makinayi baglarsin (panasonic kamera bile :) ) sorun oldugu zaman cozmen veya yardim alman cok daha kolay, cok kafan bozulursa at reseti gitsin, istedigin programi calistirirsin, ama 5 metreye 1,20 bi afisi tiff yapman ortalama 10-15 dk surer :) mac te ise bu sorun bile degil peh peh peh :D

mac te mouse tek tuslu en cok tuhafima giden bu oldu sonra sordugumda yine bu siteden bi arkadas pc mouse si tak dedi :) simdi rahatim :)

Yaşar Karadeniz

Grafikerler.org
Altın Üye
Tepki
75
Bahattin mac'lerinde çift tuşlu mouseları var, istiyorsan alıp kullanabilirsin pc mouse takmana gerek yok, ben mac'in çitf tıklı orijinal mouse unu kullanıyorum bir sorun yok

Tepki
6
@Yaşar Karadeniz

aynen pc masunu taktigin zamanda bi problem yok, tek mausta kullanman gereken ctrl+klik olayini iste sol tusla pc mausuylada yapabiliyosun :D:D ama oyunlarda mac mausu pek uyumlu degil :) tek tek ayarlaman gerekiyor

Tepki
5
Selam,

Ayrıntılarda boğulup konunun özünü kaçırmak yerine temel kavramlarda soruna çözüm getirmek adına önceden sorduğum soruyu tekrarlıyorum...

- Bir bilgisayarı birlikte çalışılabilir kılan nedir..? Sistem yazılımı mı yoksa donanımı mı..?

öncelikle önceden sorduğum bu sorunun cevabının bulunması gerekiyor...

Bunun dışında Pc'de çalışırsan şunu yaparsın yok Mac'te çalışırsan bunu yaparsın ya da yapamazsın sorunu olmamalı. Teknolojinin geldiği son aşamada platformlar arası yakınlaşmanın hangi aşamaya geldiğini konuyla biraz ilgili olan herkesin görebileceği kadar net bir dönemi yaşıyoruz. Bu noktadan hareketle hala

- Mac mi? Pc mi?

türünden soruların sonrasında konuya açıklık getirmek adına önceden yapılanın tersine temel kavramların ön plana çıkartılıp incelenmesi konuya net olarak açıklık getirilmesini sağlar. Konuyla ilgili düşüncesi olan herkesin ilgili durumu kenarından köşesinden yaklaşarak çözmeye çalışacağını düşünmesi bence konuyu içerisinden çıkılamaz kısır bir tartışmaya taşır. Sonuçta ortaya kimin ne yazdığı ve ne anlatmaya çalıştığının anlaşılamadığı ama ortada hala bir ayrımın olduğu durum ne yazık ki sürer gider.

İsterseniz konuya bu sorduğum soruyu cevaplayarak devam edelim. O zaman ortaya daha anlamlı düşünceler çıkacak bunu biliyorum.

Saygılar...

Tepki
0
merhaba arkadaşlar.

Yıllarca bu soruyu hemen hemen her türlü platformda okudum ve verilen cevaplar hep aynıydı.

Öncelikle şunu belirteyim, MAC veya PC ikisi de bilgisayar. Yani ikisi de benzer hardware parçalarla çalışıyor. Bir farklılık yok. MAC'i PC'den ayıran sadece işletim sistemi.

PC lerde kullanılan Windows'a göre MacOsX işletim sistemi gerçekten çok daha problemsiz ve çok daha verimli. Tabiki PC kullanıcılarına ilk bakışta anlaşılmaz veya karmaşık gelse de, çalışmalarınızı yaparken veya gündelik kullanım için problemsiz, virüssüz, donmasız, kitlenmesiz, sistem çökmesiz bir hayat sürmek isterseniz Kesinlikle MacOsX'e geçin derim. Alışma süreniz biraz üstüne düştünüzmü en fazla 15 gün. Ondan sonra sorunsuz bir dijital hayata başlayabilirsiniz.

Bunları neye dayanarak söylüyorum. Benim MAC kullandığımı gören birkaç müşterim de MAC sahibi oldu ve şimdi bana hepsi teşekkür ediyor.. PC'ye elimi bile sürmüyorum diyor...

Tabi yine de tercih sizin.

Görüşmek Üzere.

Yaşar Karadeniz

Grafikerler.org
Altın Üye
Tepki
75
@Erkin KARATAŞ

Erkin paylaşım için teşekkürler gerçekten harika bir animasyon :D

Tepki
0
İşyerinde her ikisinide kullanıyorum. Makine özelliklerinden dolayı pc de çalışayım dediğim çok oluyor. Eğer iş biraz uğraştıran türdense çabucak tası tarağı toplayıp Mac in başına geçiyorum. :) Her iki makineye de önyargılı yaklaşmıyorum ama tercih yapmam gerektiğinde MAC diyorum.

selamlar...

dede17

Üye
Tepki
0
Bende şöyle bir ayrım yapayım pc parçaları ve her iki yazılım

:) :) vista + mac osx86

x3 710 ta790 gx gtx 260 mac osx de sistem performansı mac pro denk ve ve bana maliyeti 1000 lira test yazılımları ile ölçtüm

dünyanın lider platformu pc dir

mac canı nı okur

ve onun yazılımını da kullanır :) aşağı yukarı her şeyin ps1 ps2 psp xbox

kıyaslama bile yapılamaz

mac pro ya verilecek 5-6 milyar ile çok çok üstün bir makina toplarım hatta o para fazla gelir çevre birimlerini dağılır :)

Yukarı Alt