masa takvimi, yardım lütfen!!!

greenblue

Üye
Tepki
0
iyi günler; bir şey sormak istiyorum; ben bir masa takvimi tasarlıyacağım. (şekildeki gibi) bu takvimlerin standart boyları nedir.(pixel cinsinden verirseniz benim işime daha çok yarar)

ve tasarladığım takvimi bir matbaacıda (mesela 5 tane) bastırsam fiyatı ne olur?
yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

greenblue

Üye
Tepki
0
şimdiye kadar görüntülenme sayısı 50 olan konuya hala bir cevap yazılmamış. acaba sorduğum soru çok zor da kimse bilememiş mi?(!)

Erkan Nehir

Grafik Tasarımcı & Ressam
Uzman Üye
Tepki
54
Bu tür takvimlerin tek bir ölçüsü yoktur. Müşteri isteği veya tasarım şekline göre değişir. fakat genel anlamda sorarsan ortalama; 13x18, 18x24 cm veya bunları -/+ 3 cm farkıyla değiştirebilirsin.(Bu arada verdiğin örnek resimde boyut var zaten...) cm boyutlarını yapacağın programda pixel olarak da görebilirsin.
Bu arada matbaa sadece 5 adet basar mı onu bilemem...

onurturan

Üye
Tepki
0
Arkadaşım bence matbaada bastırmak yerine, 160 gr yada 250 gr kuşeye djital çıkış alıp spiral yapsan çok daha iyi olur. Fiyat konusuna gelince bunu dijital çıktıcıyla konuşman lazım saygılar

serbay

Üye
Tepki
0
Bence bir tane örnek takvimi al boyutlarını ölçerek yap, tabi bu benim tavsiyem. Yada bir matbaadan örnek iste.

esmabahar

Üye
Tepki
0
matbaa 5 tane basmaz basarım desede inanma dijital çıktıyla basar bunu sende dijital çıktı alıp yaparsın maliyeti daha az olur

Tepki
67
Matbaada bastırmak yerine kopyalama merkezlerine gidip biraz kalın kağıda çıktı alıp işini halledebilirsin. Çok profesyonel bir merkezde istediğin herşeyi yaptırabilirsin.

esmabahar

Üye
Tepki
0
bu arada ben bir şey rica etsem kaliteli resim bulmam lazım tavsiye edeceğiniz (ücretsiz) :) site varmı

Erkan Nehir

Grafik Tasarımcı & Ressam
Uzman Üye
Tepki
54
@esmabahar
Var: grafikerler.org
Uygun bölümlere uygun başlıklar ile konu açarsanız istemiş oldunuz yardımı alacağınıza eminim.

majestecan

Üye
Tepki
0
matbaa 5 adet basmaz. kağıt bilmeden ölçü bilmeden neyi nerede yaptıracağını bilmeden tasarımcı olunmaz. bu işi uzmanlarına bırakın uzmanlar para kazansın

Yukarı Alt