Microsoft: Ballmer yanlış konuşmuş olabilir!

Tepki
6
Microsoft CEO'su Steve Ballmer, Tokyo'da yapılan geliştiriciler konferansında şirketin bir sonraki işletim sisteminden bahsetmiş, onu ilk kez 'Windows 8' olarak adlandırmıştı. Ancak Microsoft'un yaptığı bu son açıklama ile 'sonraki işletim sistemi' ibaresine geri döndük.

Ballmer'ın Windows 8'li cihazlardan ve işletim sisteminin çıkış tarihinden de bahsettiği konuşmanın ardından Microsoft geri adım attı ve şu açıklamayı yaptı: 'Microsoft, sonraki Windows'un zamanını ve adını henüz resmen açıklamadı'. Şirket, Ballmer'ın kendini yanlış ifade etmiş olabileceğini ve Windows 8 değil Windows 7 tabanlı donanımlara odaklandıklarını söyledi.

Tüm bunlara rağmen Windows 8'in herkese açık bir beta sürümünün bu sene, final sürümünün ise 2012'de çıkması bekleniyor.

Kerim ÖKSÜZ

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
19
Windows 7 tuttu ve Microsoft'un yakın zamanda w7 yi alt edecek bir işletim sistemi çıkaracağını düşünmüyorum. Çünkü xp den sonra gelen en başarılı işletim sistemi oldu hemen bitirmezler...

Tepki
6
yani sana katılıyorum hemen bitirmemeleri lazım bence şuan en kararlı işletim sistemi xp'den sonra..

Yukarı Alt