Microsoft Office 2010 Outlook Takvim ayarı nasıl yapılır ?

Tepki
0
Arkadaşlar Merhaba ;

Lisansını aldık ve ofiste Microsoft Office Outlook 2010 kullanmaya başladık.
Bir arkadaşımın tavsiyesi ile Outlook Takvimini kullanmak istiyorum.
Şöyle ki asistnaımın verdiği randevuleri görebileyim istiyorum bu takvimde ve bende onlarda değişiklik yapabileyim.
bu konuda bilgisi olan arkadaşlardan yardım rica ediyorum. ekteki resimlerde yaptığım ama başaramadığım denemelerimi göreceksiniz.
Birde ilk resimde yer alan Takvimi Paylaş butonu aktif değil acaba o aktif olsa onunla mı paylaşabileceğim takvimimi ? eğer öyle ise nasıl aktif hale getirebilirim ?

Şimdiden teşekkürler

C@GL@R

Üye
Tepki
3
Merhabalar;

Outlook 2010 Takvim ile yapabilecekleriniz;

· Randevu ayarlama
· Toplantı düzenleme
· Grup zaman çizelgelerini görüntüleme
· Takvimleri yan yana görüntüleme
· Takvimleri yazdırma…
Takvimi görüntülemek için;
1. Gezinti Bölmesinde Calendar (Takvim) simgesini tıklayın.
Randevu Oluşturma
1. Gezinti Bölmesinde Calendar (Takvim) simgesini tıklayın Takviminiz, bugünkü tarihi gösterecek şe­kilde görüntülenir.
2. Tarih Gezgini bölümünde randevu girmek istediğiniz tarihi tıklayın. Eğer randevu tari­hini ileriki bir aya verecekseniz Ay isminin sağında ve solunda yer alan okları tıklayıp, istediğiniz tarihi ve günü görüntüleyin. Randevu girmek istediğiniz saati çift tıklayın. Randevu formu görünür.
3. Randevu formu penceresinde, Subject (Konu) kutusuna randevunun konusunu yazın. Örnek: Microsoft Ürün Müdürü İle Toplantı. ******** (Konum) kutusuna, randevu yerini yazın. Örnek, Microsoft Türkiye toplantı salonu.
4. Randevu başlangıç ve bitiş saatini girin.
5. Save & Close (Kaydet ve Kapat ) düğmesini tıklayın. Randevu takviminize kaydedilir.

Paylaşma ile ilgili bir denemem olmadı ama Microsoft'un sitesinde şu şekilde bir açıklama var..

Takvim

• Office'de Çevrimiçi Takvim Yayımlama Takvimler, Outlook 2010'dan Office.com'a diğer kişilerle paylaşım için yayımlanabilirler. Paylaşılan takvimi silmek de dahil olmak üzere, bu takvimleri Outlook'tan yönetemezsiniz. Paylaşılan takvim ayarlarını değiştirmek için, Web tarayıcınızda Office.com hesabınıza oturum açmalısınız.
  • Takvimi Web sayfası olarak kaydet Bu özellik devam ettirilmemektedir.
  • Grup Zamanlamaları Önceden takvim altında beliren Grup Zamanlamalarını Görüntüle ve Toplantı Planla komutları kaldırılmıştır. Bu komutlar, Outlook Takvim'in tümleştirilmiş yeni Grup Zamanlama özelliği ile değiştirilmiştir

Yukarı Alt