Performans Ödevim, Afiş Tasarımı. Yoruma ihtiyacım var.

somoya

Üye
Tepki
1

Grafik dersi için performans ödevi olarak ağaçları koruma ile ilgili afiş yapmam gerekiyor.
Böyle bir şey yaptım bugün.
İnsan + kalp çizimini fireworks ile yaptım.
Daha sonra photoshopa aktardım.
Photoshopda arkaplan gradient ile yaptım ve yazıyı yazdım.
Yazı cok sade göründüğü icin arkasına baloncuk baloncuk ufak ufak brush larla şekillendirip opacity düşürdüm.
Ağacı tree brush lardan bulup , stil vererek yaptım. Kendim çizmedim yani. Kendim çizmeye calıstım ama yapamadım :)
Ve en son lens flare ekledim.
Eleştirirseniz memnun olurum. Yanlışlarımı görmek isterim.Lise 4 ögrencisiyim. Bu tür işleri seviyorum ve bu yolda ilerlemek istiyorum,yani grafiker olmak istiyorum.

Şener CANÖZ

Altın Üye
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
1.588
Ağaçları baş üstünde taşımamız gerektiğini anlatıyor bana bu çalışman. Kırmızılığı kalbe benzeteydin.

Başarılar.

somoya

Üye
Tepki
1
@Şener CANÖZ

Ağaçlar kalpleri, insanları korur düşüncesiyle , ağacı kalbin ve insanın üstüne yerlestirdim ama sizin dediğiniz düşünceyide çağırıştırıyor gercekten. Kalbide bilerek öyle yapmıstım , tam kalp yapıp bakarım birde. Teşekkürler yorum için.

somoya

Üye
Tepki
1
1 -2 yorum daha gelirse iyi olur , bakanlar yorum atarsa sevinirim.

Tepki
9
ortadaki resim hem ağaç hemde insan gibi algılanıyor bu güzel olmuş fakat üstteki yazının bence yeşil olması lazım.ağaç yada yeşillik efekti kullanılmış bi font olursa daha iyi olur bence.ben olsam arka plana güzel bi manzara resmi koyardım

Kemal Aksekioğlu

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
916
herşey güzel de ağaçta bir gariplik var gibi sanki kenarlardaki koyu yeşilliklerden ortalarda istiyorherşeyden fırça yapabileceğinizi biliyorsunuzdur sanırım. elinize sağlık

somoya

Üye
Tepki
1
Yorumlar için teşekkürler daha vaktim var zaten , dediklerinizi uygulamaya calısıcam.

ZxxxE

Uzman Üye
Uzman Üye
Tepki
1.625
Aslında bana göre bu çalışmanın çok eksiği var. Ağaç adamın üstünde çok havada kalmış anlam katmak zorlaşmış bir halde ki ağaç çizimi çok kötü, aralarda birkaç dal yakında kalan tarafta belirli olabilecek kadar bir yaprak neden olmasın? Ağacın havada kalmış görüntüsünü gidermek için olaya biraz perspektif katmak gerekli, alt tarafta toprak bir zemin, üst tarafa güzel bir gökyüzü olunca daha iyi olacağı kanısındayım. O zaman adam ağacın gövdesi, ağaç da toprakdaymış gibi görünür. Tabi bunlar tercih edilebilir de edilmeyebilir de tamamen size kalmış. Üstteki yazıda Ğ'nin inceltme işareti ve İ'nin noktasını da koymalısınız ...

Hakan D

Yönetici
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepki
716
Önce şunları düzeltin sonra yeniden inceleyelim.

"Onlarda" değil "Onlar da "

"SENI" değil "SENİ"

Tepki
9
Yukarı Alt