Photoshop CS3 Uninstal ve Kurulum programı

Tepki
10
Kıymetli arkadaşlar, Bilgisayarımdan Photoshopu sildim (Uninstaller programı ile) yeniden kurmak istediğimde aşağıda ki hatayı verdi.. Defalarca kalıntılarını sildim (reg edit) program files den vb. Ama yine olmadı yine olmadı internette dolaştım onca Photoshop cs3 uninstal aratıp okudum uyguladım yine olmadı.. Siz bir çare biliyorsanız söylerseniz sevinirim...

Not: Googlede problemin çözümünü aratırken çok sayıda kişinin CS3 meselesinde aynı sıkıntıyı yaşadığını çare aradığını gördüm lakin orada açıklanan bütün yöntemleri uygulamama rağmen düzelmedi her seferinde aşağıdaki CPS'deki gibi hata mesajı veriyor..Her seferinde kalıntıları silmeme rağmen.

User4

Forumdan Uzaklaştırıldı
Tepki
39
Aşağıda linkini verdiğim programı indirip kurun ve o program yardımıyla programınızı tamamen uninstall edin. Sonra CS3'ü tekrar kurmayı deneyin..

Link

Hakan D

Yönetici
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepki
716
Kurulumdaki bu tür durumlarda öneriler:
1:Evvela bilgisayarımızın eksik güncelleştirmelerinin olup olmadığını kontrol etmeliyiz.
2:programın eski, artık dosyaları kalmış ve silinmemiş olabilir.
Bu sebeple widows+r yapıp "çalıştır" penceresine "regedit" yazmalıyız.
Kayıt girdileri sayfasına ulaştıktan sonra ctrl+f yapmalıyız.
Çıkan arama kutucuğuna anahtar kelimeleri yazıp tek tek "C" de aramalıyız.Her arama için F3 kullanabiliriz.
Bu anahtar kelime "Photoshop" olabilir genel manada.
Arama sırasında kaydını bulduğu Photoshop'a ait kayıt girdilerini tek tek silmeliyiz
Yalnız silerken dikkat edelim.
Mesela bulduğu PS kaydı, C dizini altındaysa silelim.
Örn: "C:\Program Files\Adobe\Adobe Photoshop CS3\Photoshop.exe" "%1"
Gördüğümüz gibi değer "C" dizininde.
Bu "D" olsaydı silmememiz gerekirdi.Zira "D" yani depomuzda duran exe halindeki PS yi de bulmuş olabilir.
Örn: D\Adobe\Adobe Photoshop CS3\Payload.exe
gibi.
Silerken bu hususlara dikkat etmek gerekir.

-Ben zaten bunları biliyorum ve yaptım lakin olmadı.
O halde ps kurulum dosyalarından herhangi birinde hata olabilir,zarar görmüş olabilir.
Mesela PS yi kuracağınız dizinde "WinBootstrapper1.rar" ya da "WinBootstrapper" adlı exe olmazsa, var ama zarar görmüşse, ya da diğer klasörlerdeki(payloads-redist-resources) diğer dosyalardan herhangi biri eksik, hatalı, zarar görmüş ise yine yükleme başlamayacaktır.
O halde PS yi PC nizden tamamiyle kaldırdığınızdan eminseniz başka biryerden Farklı bir PS alınız ve tekrar kurmaya çalışınız.

Ben kurulum dizinindeki "payloads" adlı klasörün sorun teşkil ettiğini düşünüyorum, tabi olmayabilir de.Bunları bir denemenizde yarar var.

Yukarı Alt