Photoshop ile Gif Dosyasını Kaliteli kaydetme

SeRDaRSvS

Üye
Tepki
0
arkadaşlar photosopta hareketli bir çalışma yaptım

bu çalışmayı gif formatında kaydettiğimde çalışmada kırılmalar oluyor

çalışmayı "Web ve Aygıtlar için Kaydet" butonu ile kaydediyorum

kalitesinden ödün vermeden nasıl kaydedebilirim acaba

User4

Forumdan Uzaklaştırıldı
Tepki
39
.gif formatı kaliteli bi format değildir. Kullandığınız görsellerinde kalitesi de düşük ise iş iyice kötü olmaktadır. Bu tarz çalışmalarınızı Flash programında (biliyorsanız) yapın derim, çünkü Flash vektörel tabanlı bi programdır..

SeRDaRSvS

Üye
Tepki
0
görselin kalitesi düşük derken resolution'u kastediyorsanız 72 pixels/inch

Flash vektörel'i de bilmiyorum bu programda photoshopta yapılan çalışmayı aynen açabilirmiyim acaba

User4

Forumdan Uzaklaştırıldı
Tepki
39
Psd formatında Flash da açabilirsiniz, her bir layerı tek tek görebilirsiniz fakat hareketleri tekrar Flash programında vermelisiniz. Eğer Flash kullanmayı bilmiyorsanız yapamazsınız. Görüntü kalitesi anormal derecede mi düşük? Çalışmanızı buraya ekleyebilir misiniz?

SeRDaRSvS

Üye
Tepki
0

çalışmada 5 saniyeden sonra sayfa 2 ye bölünüp içinden bir çalışma daha çıkıyor

User4

Forumdan Uzaklaştırıldı
Tepki
39
Çok ilginç bir problem. Gif olarak kaydederken colors kısmında 256 değerini vermelisiniz. Renklerde bi problem var, bu kadar bozmaması gerekiyor. Çalışma sayfanızında 8 bit olmasına dikkat edin, 16 veya 32 bit olduğunda pixelleri sıkıştırdığından kaliteyi bozabilir. Başka bir fikrim yok ne yazık ki..

SeRDaRSvS

Üye
Tepki
0
bahsettiğiniz flash programı bende mavcut dediğiniz gibi dosyayı flash a attığımda katman katman ayırdı

sizden ricam eğer kullanmayı biliyorsanız ve anlatması basit ise bana kapanmamak kaydı ile dış sayfanın ortadan ayrılmasını anlatabilirmisiniz.

User4

Forumdan Uzaklaştırıldı
Tepki
39
Bunu yapabilmeniz için flash bilginiz olması gerekli. Ben size buradan tarif ederim, fakat siz neyin nerede olduğunu ve nasıl işlediğini bilmediğiniz için sonuç alamıyacaksınız. Forumda ki Flash derslerini inceleyer başlıyabilirsiniz. Kolay gelsin..

Tepki
0
Bilgisayarınızın ekran kartında bir sorun olabilir mi ? benimde daha önce başıma böyle bir olay gelmişti .ordan hatırlıyorum

Yukarı Alt