Görsel Sanatlar Akademisi
Duyuruyu Kapat
DESEN & GRAFİK & MODA KURSLARI
GRSEL SANATLAR AKADEMİSİ

Photoshop'ta RAM hatası ?

Konu, 'Adobe Photoshop' kısmında mone tarafından paylaşıldı.

1. mone

mone Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Photoshop bu sorunu verıyor.Neden acaba ? Nasıl çözebılırım bunu yardımcı olabılır mısınız ? Çalışma sayfası 35*65 cm 300 dpi :(

2. Hasan YILDIZ

Hasan YILDIZ Altın Üye Uzman Üye Altın Üye

Kayıt ederken hata alıyorsunuz. Sanırım boyut yüksekliğinden kaynaklanan bir hata. Ram bellek yetersiz kalıyor.

Sponsorlu Bağlantılar
  3. mone

mone Üye

ne yapmam gerekiyor peki bu durumda ?

4. Hasan YILDIZ

Çalışmanız oldukça büyük böyle bir sorun almanız doğal. Çalışmanızı Indesign da falan yapmanız daha faydalı olacaktır.

5. Hasan YILDIZ

Ya da file /save for web devices olarak kaydedin ve sağdan .jpg kalitesini 70-80 lere düşürün , öyle kaydedin.

İyi Forumlar.

6. Dostum merhaba,

Photoshop ayarlarına gir orada ram kullanım miktarlarını ayarlayabildiğin yer var bendede aynısı oluyordu oradan düzelttim, şuan menüyü hatırlayamadığım için yardımcı olamıyorum eğer bulamazsan özelden mesaj at photoshoptan bakar cevap atarım

iyi günler dilerim

7. Threebudha

Threebudha Uzman Üye Uzman Üye

Photoshop>Preferences>Performans kısmından (mac için)

8. Murat Vardar

Murat Vardar Yönetici Yetkili Kişi Yönetici

Photoshop / Edit / Preferences / Performance Pc için

9. Mehmet ÖZDEMİR

Mehmet ÖZDEMİR Grafik Tasarım Uzman Üye Altın Üye

edit / purge / undo

çıkan uyarı penceresinden OK derseniz sorununuz çözülür.

10. Croqx

Croqx Üye

Yaptım yukarıda söylenenleri ama hala aynı bildiğin hata aynı kaldı.

Sayfayı Paylaş

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.