Renk Paleti Oluşturucu

Aslı SAYILIR

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
192
Elinizdeki herhangi bir fotoğrafın renklerini tek tek renk kodları ile çıkaran bir web sitesi ile karşılaştım.

Çalışmasını kontrol etmek için elimdeki herhangi bir görseli yükledim ve sonucu gayet başarılı buldum..

Renk Paleti Oluşturucu

Kullanımından da biraz bahsedelim ..

Upload butonuna tıkladığımızda "Dosya Seç" butonunun aktif olduğunu göreceksiniz. "Dosya Seç" butonuna tıklayıp bilgisayarınızda yer alan herhangi bir görseli seçtikten sonra allta yer alan "CREATE" butonuna tıklamanız yeterli..

Ve sonuç ...

Photoshop yada herhangi bir tasarım aracı ile bu renkleri color picker ile rahatça seçebiliriz tabi ki ama bu tarz bir uygulamanın da bir yerde işimize yaracağına inanıyorum..

gezegen

Üye
Tepki
16
Kuler'in online uygulaması daha başarılı gibi. (Ama şimdi kim kayıt olcak oaraya, uzun iş!) Orda, fotoğrafta istediğin bölgedeki/noktadaki renkleri seçme şansı varken, bunda (gelişigüzel) 15 adet renk. Bu uygulamanın güzelliği, oluşturulan renk paletinin ASE olarak keydedilmesi.

Alternatif olarak, Photoshop'ta fotoyu 256 renkli gif'e indirgeyip renk paleti olarak kaydetmek ya da pipetle dilediklerini seçmek.

Bu da lazım tabi, teşekkürler.

Yukarı Alt