Renkli lazer yazıcıdan doğru renk almak

Tepki
0
Merhabalar,

FreeHand'de yaptığımız bir çalışmanın çıkışını renkli lazer yazıcıdan aldığımızda, istediğimiz renkleri elde edebilmek için FreeHand'de çalışma yaparken renklendirme konusunda nelere dikkat etmeliyiz?

Yaşar Karadeniz

Grafikerler.org
Altın Üye
Tepki
75
Sn. Necati Abaylı, sualinize şu şekilde yardımcı olmaya çalışayım. Öncelikle çalışmalarınızda RGB renkler ile CMYK renkler, printerden alacağınız çıkış ile baskı renkleriniz birebir tutmaz, hatta şayet kullanırsanız pantone renkleriniz hiç tutmaz, fakat printerınızdan alacağınız renklerin hemen hemen yakınlığını görebilmeniz için aşağıdaki resimlerde de anlatmaya çalıştığım gibi Preferences > Colors sekmesinde bir takım ayarlarınızı yapmanız gerekir, örnekle aynı doküman üzerindeki iki ayrı ayar, ekran görüntüsünün aralarındaki farkı sizde göreceksiniz, 1. seçeneklerdeki renkler kesinlikle tutmayacaktır, 2. seçeneği kullanırsanız printerınızdan hemen hemen yakın renkleri elde edebilirsiniz. Umarım sualinize cevap verebilmiş ve faydalı olabilmişimdir, kolay gelsin saygılarımla...

Yaşar Karadeniz

Grafikerler.org
Altın Üye
Tepki
75
@Hatice Ceylan

Ben teşekkür ederim Hatice hanım, kullandığım ve farkı gördüğüm bir uygulamayı anlatmaya çalışarak paylaşımda bulunmaya gayret gösterdim...

Tepki
0
yaşarbey uzun zamandır çözmeye çalıştığım bir konuydu çok teşekkür ederim. iyi çalışmalar.

Yaşar Karadeniz

Grafikerler.org
Altın Üye
Tepki
75
@mustafa tuna

Ben teşekkür ederim.

@iletişimci

Ben teşekkür ederim, sayın iletişimci, umarım faydalı olmuştur.

Yukarı Alt