Romantik masa + yardım isteği :)

yavuz94

Üye
Tepki
0

Arkadaşlar masayı falan yapım ama arkaplana vede ışıklara ilişkin aklıma hiçbir bilgi gelmedi.

Çalışma hakkında eleştirilerinizi ve de arkaplan ile ilgili önerilerinizi bekliyorum.

Tepki
10
Yavuz94 ,3D MaX programını kullanmayı bilmiyorum ,ama yinede birkaç söz söylemeden geçemiycem .
Başlık :Romantik masa demişsiniz,biraz daha romanti olabilir,üstünde görünen objeler orantısız duruyor.
Tabakların şekli sanırım oval ve çelik malzemeden üretilmiş.Yerleşimi ikisinide farklı.Birisini enine ,diğerini boyuna yerleştirmisiniz masanın üstüne.
Kadehlerde ve surahide camın parlakığını yeterince yansıtamamışsınız. İçindeki kırmızımsı-pembemsi , şarap olması gerk diye yotumluyorum ,bu başlık altında.Oradada yeterince ayrıntı yok.
Daha göze hitabeden şamdan ve mum çizmelisimiz.
Masanın ortasında duran çiçek gülden ziyade (romantik masa ,mum ışığında yemek deyince çiçek olarakta gül gelir aklıma) ,daha çok gelincik çiçeğini anımsatıyor.
Şişeler de biraz emanet gibi duruyor bu masada.
Solda duran tabağın içinde anlamsız bir gölge var.
Romantik masa ise bence sadece iki sandeliye olmalı.Şişelerin arkasındaki sandaliyeyi kaldırmalısınız.

Sanırım bu çalışma ilk denemelerinizden.Yukarda yazdıklarımı okuyunca hayal kırıklığına uğramanızı istemem,ama bu tarz çizimler yapmak için çok iyi bir gözlemci olanız gerk diye düşünüyorum.

yavuz94

Üye
Tepki
0
Orantısızlıklarda haklısınız,önerileriniz doğrultusunda düzelttiklerim oldu fakat buraya koyamadım çünkü hiçbir siteye yükleyemedim :S
daha romantik olabilsin diye ışık gerekiyor o konuda da yardım istedim zaten :)
Gül kötü evet...Doğal modelleme konusunda sıfırımda ): :)

Yukarı Alt