şeklin veya yazıya nokta

afacan

Üye
Tepki
0
slm
arkadaşlar led çalışması yapmam gerekli
ama freehandda hic led li tasarım yapmadım
yazının veya şeklin etrafına (çizgi dışından içinden ve üstünden)
noktaları nasıl yerleştirebilirim
bilgilendirirseniz sevinirim
iyi çalışmalar

Yaşar Karadeniz

Grafikerler.org
Altın Üye
Tepki
75
@afacan

Sayın afacan resim yükleme ile ilgili sorun var sanırım eklentiyi göremiyorum :(

GürhanErkal

Altın Üye
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
43
Aynı soruyla daha önce karşılaşmıştım gerçi o soru illustrator üstüneydi. Freehandde ben brushlarla denedim dediğinizi (grafik açısından bir sorun yok yüzlerce yol denenebilir, ama konu led olunca dairelerin eşit büyüklük ve aralıkta olması gerektiğini biliyorum) ama tam düzgün bir sonuca ulaşamadım. Ardından blend yöntemini denedim genel olarak düzgün olmasına rağmen köşelerde o da işi bozuyor. Sanırım aideki gibi fırça tanımlarken köşelerdeki durumu belirtemedğimiz için bu oluyor. Benim diyebileceğim bu şimdilik belkide kesin bir yolu vardır ben bilmiyorum.

Nasıl yaptım
1. bir adet daire çizdim, 2 adet eş büyüklükte dolgusu ve çizgisi none olan 2 daire daha çizip ilk dairenin sağına soluna yerleştirdim eşit ve düzgün bir biçimde. Sonra modifiyden make brush yaptım. Ardından herhangi bir çizimin strokesine brush verip bu yeni brushu atadım.
2. İki eşit daireyi çizdim.. Ardından path olarak atıcağım harfi (convertli) çizip hepsini birden seçip modifiyeden combine/join blend to path yaptım. Diğer ayarlarlada blend panelinden(objectle oynadım)

Ama her iki sonuçta elle ayarlama gerektiriyor çok başarılı değil yani tabi belki de ben bazı noktaları gözden kaçırıyorum. Yıllardır fh kullanmıyorum.

Kolay gelsin.

afacan

Üye
Tepki
0
yardımınız için teşekkürler arkadaşlar
ama freehande halledemiycem galiba

gürhan arkadaşım
illustratörde bunun çözümü varsa illustratörde işimi görür
illustratörde nasıl yapıldığını anlatırsan sevinirim

Yaşar Karadeniz

Grafikerler.org
Altın Üye
Tepki
75
Yardımcı olmak istedim fakat sizden bir cevap gelmedi en son bir resim eklemişsiniz ama resim açılmıyor tekrar resimi yüklemiş olsaydınız ders olarak anlatmaya çalışırdım o zaman illustratorde yapın kolay gelsin saygılar...

afacan

Üye
Tepki
0
yaşar kerdeş dosyayı ekleyememiştim kusura bakma
senin anlayacağın yazının etrafına 4mm capında nokta döneceğim
ve araları eşit aralıkta olacak
yardımcı olursan sevinirim

Yukarı Alt