Sonsuza Giden Swatch Paneli

zmsakarya

Üye
Tepki
0
İnDesign dokumanıma her resim veya vektör (özellikle) eklediğimde bunun içindeki tüm renk ve gradient'leri de swatch paneline ekliyor, dolayısıyla birkaç syafa veya ünite sonrasında 500-600 adet swatch oluyor. Şimdi, ben resim veya vektör eklesem lakin o renkleri swatch olarak eklemese mümkün müdür?

aybekdes

Üye
Tepki
0
@zmsakarya

resim (Raster image) olarak yapıştırmanızı tavsiye ederim...en kolay yolu

zmsakarya

Üye
Tepki
0
@aybekdes

Teşekkürler, cevabınızdan sonra deniyorum, hatta .ai, .tif, .eps ve rastrizse yapılmış .ai olarak import ettim hatta snippet'tan bile aldım bu sefer yaomadı, hiçbirinde. Daha evvel niye yapmış olabilir aynı hatayı yaşamak istemiyorum. Bu arada cs5 ve mac kullanıyorum, eğer ki ilgiliyse.

zmsakarya

Üye
Tepki
0
İmport edildiği zaman swatch oluşma;
Eğer ki bir görseli misal illustrator da editlemiş ve kaydetmeden indesign içinde almışsanız swatch oluşuyor. Çaresi ilk başta kaydedip ondan sonra indesigna almak.
'İnseet text variables' ile büyük ı harfinin küçük olunca i olması hala çözemedim. Sadece bu harfe özel yapıyor bunu...

aybekdes

Üye
Tepki
0
@zmsakarya

Dili değiştirin o kadar.
Window > paragraph> aşağıda küçük English sekmesini Türkçeye çevirin...
Sorun çözülür

aybekdes

Üye
Tepki
0
@zmsakarya

vector olarak yapıştırdığınız sürece olacaktır, vector olarak tüm bilgiler geçiyor! Vector olmayan swatcha eklenmez!

zmsakarya

Üye
Tepki
0
Tam olarak öyle değil, misal bir vector kendiniz çizdiniz veya editlediniz bunu kaydetmeden keserek import ederseniz bu şekilde davranıyor yoksa kaydedip indesign içinden çaşırınca sorun olmuyor.

aybekdes

Üye
Tepki
0
@zmsakarya

Place ile paste arasında fark vardır, Indesignda import sadece xml'e geçerlidir.
ben size dedim zaten yukarda galiba, yapştırısanız yani ctrl+v Indesign renkleri otomatik swatcha ekler (genellikle), ama link olarak eklemez. eklenmesi gerekiyosa swatch panel menu> Add Unnamed Colors.

Yukarı Alt