State sets error hatası

Ali DANIŞAN

Bronz Üye
Bronz Üye
Tepki
312
Arkadaşlar acil yardıma ihtiyacım var aradım taradım neti yokya bulamadım sorun neyse lütfen bilen birisi varsa yardımını esirgemesin şu kardeşinden şimdiden teşekkür ederim....

Hakan D

Yönetici
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepki
716
Merhaba;
Hatanızı detaylıca araştırdınız mı hiç?
Hata C ile ilgiliymiş, ben az önce araştırdım. Anladığım kadar Visual Studio Redist. güncellemeleri ile alakalı.
Aslında benim bu konuda bir makalem vardı ama yine buraya da yazayım, Max gibi ağır menşeili programların makinede düzgün çalışabilmesi için makinenin de doğru bir şekilde ayarlanması lazım.
Öncelikle:
1: Makinenize .Net Freamwork 4.5 yükleyin
2: Directx'in son güncelleştirme paketini indirip makinenize kurun
3: Ekran kartınızın driverlerini güncelelyin, sanırım AMD şu sıralar 2014'ün son güncelleme paketini yayınladı yayınlayacak.
NVIDIA hakkında bilgim yok, araştırın.
4: Son olarak makinenizi update edin, böylece Microsoft Visual Studio Redist. paketlerini de almış olacaksınız.
Bu işlemlerden sonra programınızın hata vermemesi gerekir.

Ali DANIŞAN

Bronz Üye
Bronz Üye
Tepki
312
abi yorumun için çok teşekkür ederim ama malesef olmadı ya olmuyor windows 8 benim ki önceden olmuyordu şimdi upload işleminde de sıkıntı yaşıyorum güncelleştiriyor ama yüklemesi gereken şeyleri yüklemiyor hata veriyor galiba pcnin canı format istiyor :) bilmiyorum format değilde belki de windows 8.1 yükseltirim belki ama işte programları yeniden yüklemem gerekir uğraştırır yaptığımı düşünelim yine aynı hata çıkarsa o zaman ne yapcam :) neyse belki yardımcı olmak isteyen başka hayır severler de çıkabilir senin gibi ben biraz daha bekleyim olmazsa :) tekrar çok teşekkür ederim :)

Ali DANIŞAN

Bronz Üye
Bronz Üye
Tepki
312
abi zaman boşuna akıp gidiyor tükendim ya kaç gündür :) yok ilk defa bende mi çıktı bu hata diye düşünüyorum ya :) kimse bilmiyor :)
biraz daha açıyım hatayı mesela rendering kısmı açılmıyor, sonra çalışma ekranına sağ tuş yapınca yine aynı hata çıkıyor sadece bu iki şekilde oluyor diğerlerinde olmuyor :)

ZxxxE

Uzman Üye
Uzman Üye
Tepki
1.625
Emin değilim ama bir fikir: Belki State Sets ayarlarınız bozuk veya yanlış konumda olabilir. State Sets'i açtıktan Options bölümünden hangi konumu kullanıdığını kontrol edebilirsiniz, olması gereken klasör:
C:\Users\xxx\AppData\Local\Autodesk\3dsMaxDesign\2013 - 32bit\ENU\en-US\plugcfg\Autodesk.Max.State Sets.config
(Win 7) (Windows 8 için karşılığı neresi tam bilemiyorum) ...

Ali DANIŞAN

Bronz Üye
Bronz Üye
Tepki
312
olması gereken klasörde yok baktım :) galiba doğru yoldayız netten baktım indiriyim atıyım diye de onu indirme şansımız yok galiba bulamadım acaba o dosyayı siteye eklemeniz mümkün mü :D şimdiden çokkkkk büyük teşekkür ederim :) ama tabi yok koymam deseniz de teşekkür ederim :)

Hakan D

Yönetici
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepki
716
Zxe benim atladığım ama iyi bir açıdan yaklaşmış konuya, maxin yapılandırma dosyasıyla oynamış olmanızı düşünemedim.
Herhangi bir yapılandırma işlemi gerçekleştirdiyseniz konfigürasyona zarar vermiş olabilirsiniz.
Ancak benim size tavsiyem, öncelikle W8'i kaldırın, ne olursa olsun ben onun halen tam oturduğunu düşünmüyorum, hala birçok eksiği var, hele ki söz konusu 3D olunca illa stabil bir işletim sistemi gerekiyor insana.

Temiz bir W7 kurun, .net 4.5i ve directx i alın, ekran kartını güncelleyin, temiz bir 3Ds Max kurun, bu şekilde başınız refaha erecektir bence.

Ali DANIŞAN

Bronz Üye
Bronz Üye
Tepki
312
yardımlarınız için çok teşekkür ediyorum :) çözdüm :) kısaca aynı hatayı alan arkadaşlarımıza yardımcı olmak amacıyla açıklayım arkadaşlar yapmanız gereken silip tekrar yüklemek :D düzeldi şükür :) sorunumla ilgilenip yardımcı olduğunuz için tekrar teşekkür ederim :)

Hakan D

Yönetici
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepki
716
".net 4.5i ve directx i alın, ekran kartını güncelleyin,"
adınıza sevindim, yukarıdakileri sorundan dolayı değil 3d program kullandığınız için yüklemeyi gözardı etmemelisiniz.

Yukarı Alt