Tabela hakkında

Tepki
8
Merhaba, arkadaşlar bugun tabela taktık benden önceki arkadaş yapmış cdr dosyasına bakıyorum 5.000,0 mm ve 1.000,0 mm olarak çalışmış neyse oraya takarken yan dükkandan tabela siparişi geldi ve boyutunu 6x90 olarak verdiler, kafam karıştı taktığımız tabelanın sağa doğru uzunluğu sadece kısa yukarda aynı tam olarak bilgisi olan varmı bu konu hakkında ?

ayrıca kısa bir şekilde normal bir tabela germe değil taşma payı ne kadar vermem gerekiyor ? cmyk ve 72 dpi çalışılıyor tabiki

Erkan Nehir

Grafik Tasarımcı & Ressam
Uzman Üye
Tepki
54
@Muharrem Küçükarpacı
Anlatırken araya nokta falan koysaydın daha anlaşılır olurdu... :)
Ben şahsen birşey anlamadım...

Tepki
8
pardon ilk anlattığım olay baya bır acaleye geldi ve bir hata olduğu anlaşıldı kusura bakmayın :)

normal bir tabela yapımı var elimde 1x6 boyutunda kaç mm taşma vermem gerekiyor ?

saygılar

Erkan Nehir

Uzman Üye
Tepki
54
@Muharrem Küçükarpacı
Tabelaya taşma payı verilmez. Digital baskıya pay verilir.
Net sonuç almak için 10'ar cm içerden çalışabilirsiniz.

Tepki
8
Erhan bey çok teşekkür ederim, zamanınız olduğu vakit sizde yada başka bir bilen kişiden hangi tür tabela tasarımlarında taşma payı verilir hangilerinde verilmez germe, folyo vs gibi, ve digital'lerin hangisinde verilir hangisinde verilmez çok kısa ve akılda kalıcı bir şekilde yazarsanız emin olunki herkezi mutlu edersiniz

saygılar

Erkan Nehir

Uzman Üye
Tepki
54
@Muharrem Küçükarpacı
Aslında her türlü baskı çalışmasına pay bırakılır. Ben tabelaya taşma payı olmaz derken normal aluminyum dış cerceveden bahsetmiştim :)
1 metre ve üzeri yapılan tüm çalışmalara büyüklüğe göre 5 veya 10 cm pay vermek gerekir. Fakat bu pay zemin renginde olmalı.

Yukarı Alt