Tasarım yaparken takıldığınız her konuda sorularınızı buradan yanıtlayalım...

Arzu ULUIRMAK

Art Director
Tepki
14
@turkoglu66

Konu başlığını okuyunuz... Sorunuzun yeri burası değil. Doğru yere konu açınız, Bu konuyu meşgul etmeyiniz...

sazbend

Üye
Tepki
0
GS Spor Kulubü Logosunda Kulanılan Karekter

arkadaşlar burd ayeniyim bana yardımcı olurmusunuz
Bir Karekter Arıyorum GS Spor Kulübünün Bilen Varmı

flash32

Üye
Tepki
0
slm aranıza yeni katıldım ps cs3 kullanıyorum işlem yaptıgım dosyaları katdettiğimde psd olarak kaydediyor. klosör içerisinde başka bir programla resmi göstermiyor mesala windovs resim görüntüleyicide ne yapmam gerekir teşekkür ederim.

Serkan Baysal

Altın Üye
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
76
Dosyalarını kayıt ederken jpg formatını seçmen gerekiyor. o zaman windows resim görünteliyici ile açabilirsin.

adem

Üye
Tepki
0
merhaba arzu hanım ben buyuk bir hazır giyim sirketinde desinatör olarak calısıyorum ama sirketimizde stilst olmadıgı için bazı tasarımlarıda ben yapmak zorunda kalıyorum...ama isin acıkcası bu konuda da cok iyi oldugum soylenemez bana biraz yardımcı olurmusunuz lütfenn...

Arzu ULUIRMAK

Art Director
Tepki
14
@adem

Adem bey, malesef soruyu yanlış yerde sormuşsunuz, ben stilist değilim ki grafik tasarımcıyım... Desen tasarımı bölümünde bir konu açıp sorunuzu yöneltirseniz ilgili arkadaşlar yardımcı olacaktır...

korgan

Üye
Tepki
0
merhaba photoshop da başak resmini hilal şekli vermek istiyorum daha doğrusu iki başağı simit gibi yapmak istiyorum yardımcı olurmusunuz

Arzu ULUIRMAK

Art Director
Tepki
14
@korgan

Lütfen konu başlığına uygun sorular sorunuz... Tasarım yaparken takıldığınız noktalar dedik... Siz uygulama yaparken takıldığınız bir konu ile ilgili yardım istiyorsunuz... Konuyu photoshop bölümüne açıp oradan yardım isteyiniz...

Kolay gelsin..

Tepki
0
merhabalar
ben aslında fotoğrafçıyım ve photoshop la aram oldukça iyi
yani fotoğraflarımı istediğim gibi işleyebiliyorum ama
iş bu fotoğraflarla biraz grafik işine girince takılıyorum.(bunun sebebi tabi ki
grafik tasarımcısı olmamam ama yine de amatör olarak bişeyler yapabilmek istiyorum)
örneğin cektiğim bir fotoğraftan film afişi yapmam istiyorum ve fotoğrafın üstüne
kafama göre bi film afişinde olacak yazılar logolar koymak istiyorum ama yazılardan ozellikle hiç memnun kalmıyorum.sanki düşük cozunurluklu yazı gibi (dosya boyutu ve dpi ayarları düşük olmamasına rağmen)aynı durum kucuk el ilanı tasarımlarında da var.ozellikle bu kucuk el ilanlarını web için kucultunce photoshop da kalite yerlerde.
bir arkadaşım ps nin vektorel tabanlı olmaması yüzünden bunun olabileceğini soyledi.Gerçekten photoshop dışında başka bir program mı denemeliyim yoksa sorun bende mi.
umarım derdimi anlatabilmişimdir
yardım edeceklere şimdiden teşekkürler

Serkan Baysal

Altın Üye
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
76
öncelikle merhabalar;

PS pixel tabanlı bir program olduğu için sonuç olarak yazıların etrafı kırık kırık görünebilir. Fakat yüksek çözünürlükte (300 ve üzeri) bu sorunun anlaşılağını kesinlikle sanmıyorum. Çalışmalarınızı tiff ve psd formatında kayıt eder ve kullanırsanız birebir aynı kalitede kalırlar.

Bunun haricinde vektörel tabanlı programlarda (Corel Draw,Freehand,Illustrator) böyle bir sorun kesinlikle yaşamazsınız. Kesinlikle en küçük puntolarda dahi çizgileriniz istediğiniz kalite ve netlikte olacaktır. Sonuçta kırılma ve pixelleşme olması mümkün değildir, çünkü vektöreldir.

Her iki programıda denemenizi tavsiye ederim. Aralarındaki farkı böylece daha rahat göreceksiniz. Photoshopta tasarım yapan bir çok arkadaşım var ve gerektiği zaman bende yapıyorum. hiç bir zaman sorun yaşamadığımı belirtmeliyim.

Saygılar.

Yukarı Alt