Tasarım yaparken takıldığınız her konuda sorularınızı buradan yanıtlayalım...

canerabi01

Üye
Tepki
0
logo hazırlıyorum yazıya yay efektini nasıl verebilirim acaba? yardımcı olursanız sevinirim.

emirkutlay

Üye
Tepki
0
Sayın; Arzu hanım
Bende Model uçak planları var.PDF içine atmışlar ben onları Fotokopi çekenlere birebir ölçüsünde çıktısını alıyorum fakat ben bu ölçülerde CoreDraw da nasıl alabilirim.Bu çizimleri neden istiyorum ben bu çizimleri CorelDraw da çizip Lazer kesen firmalara malzemeyi kestirme yapacağım.Saygılarımla..

edip123

Üye
Tepki
0
mrh arkadaşlar moblya koltuk takımları için arkafon lazım bana elinde olan varsa yardımcı olabilirmı ?

Murat Vardar

Uzman Üye
Uzman Üye
Tepki
1.051
@crescentt

A5 kağıt ebatı dünya standardı olarak 148 mm. X 210 mm. dir
fakat siz kesim payları düştükten sonra 140 X 200 olarak değerlendirin.

Faydalı olması dileğiyle.

Tepki
0
Öncelikle tüm üstad ve ustalara merhaba benim sizlere bir konu hakkında sorum olacak desinatör olarak yeni işe başladım benden metraj baskı yapmamı istiyorlar ama bir türlü başlangıç ve bitiş noktası birbirini tutmuyor acaba bana bu konuda yardımcı olabilirmisiniz...?

Summerwine

Üye
Tepki
0
bi sorunla uğraşıyorum kafayı yemek üzereyim. photoshopta bi resmi dekupe yaptım. okey. aldım dosyayı indesign e yerleştirdim. metnin ortasına. sağlı sollu falan boşluk vermem lazım resme göre. ama olmuyo. resim etrafında bi çerçeve çıktı. görünmüyo ama metin ona göre şekilleniyo. nasıl çıkıcam ben bu işin içinden?

Erkan Nehir

Grafik Tasarımcı & Ressam
Uzman Üye
Tepki
53
@Summerwine

Görseli içinde dekupe yaptığınız PS sayfa ebadı ne kadar ise PNG olarak kaydederken o boyutlar esas alınır ve görselin etrafında sayfa boyutu kadar bir çerçeve oluşur. Dekupeden sonra kaydetmeden önce görseli sayfa köşelerine sıfırlarsanız sorun düzelir.

rhinokurt

Üye
Tepki
11
@Summerwine

Kenarları şeffaf çalışmamızı PSD formatında kaydedip Indesign'a çağırırız.
Resmi seçip,
Menüden Object>Clipping Path>Options'a geliriz.

Type: Alpha Channel veya (Dedect Edges)'i seçeriz.
Insert Frame'e eksi değer gireriz.
Ve resim kendi şekliyle yazıyı iter.

ayasar

Üye
Tepki
0
Merhabalar bende bi afiş çalışması yapıyorumda acaba bir afiş yaparken nelere dikkat etmem gerekiyor acaba...Yanılmıyorsam bi arkadaşta broşür hakkında bir şey sordu sanırım.

Yukarı Alt