Vurun Kahpeye

user9

Grafiker
Tepki
80
"tek başına ne geziyordu"' ya daır delillerden bahsetmiştim :)

sayanemre

Üye
Tepki
0
Nekekrofili basının avrupadan öğreneceği çok şey var...
biz de daldan düşen bile sabah akşam
vefat haberi ballandıra ballandıra anlatıla dursun...

Belçika da bir Türk ailesi 17 aydır oğullarınının cenazesini almadı morgdan
ne bir belçika kanalında
ne de gazetesinde yeraldı bu bilgi...

kimsenin de umurunda olmuyor ne yazık ki....
----------------------------------------------
Gurbetçi ailenin 'ceset işkencesi'
-----------------------------------------------
Belçikada bir cinayete kurban giden oğullarının cesetlerini 17 aya yakın süredir teslim alamadığını öğrenen Belçikalılar şaşkınlıklarını gizleyemedi .

bizde olsa sabah akşam açık oturum düzenlenir...canlı bağlantılar yapılırdı....

AVRUPANIN göbeğinde
evlatları cinayete kurban gidiyor...
bununla da kalmıyor...17 ay dır morgda cenazeyi bekletiyorlar...

hiçbir haber kanalı da bunu haber bile yapmıyor !!!

--------------------------------------
işte o haber :
--------------------------------------

Belçika'da morgda tutulan oğullarının cenazesini alamayan Türk aile, Adalet Bakanlığı önünde protesto gösterisi yaptı.

502 gündür oğullarının cenazesini almak için bekleyen aile cenazenin morgda beklediği gün başına 140 Euro ödeyecek.

Naaşlarını bekledikleri oğulları Süleyman ve Uğur Aygün'ün fotoğraflarıyla Adalet Bakanlığı önünde toplanan aile üyeleri, Flamanca, Fransızca ve Türkçe olarak ''adalet istiyoruz, cenazelerimizi istiyoruz'' şeklinde sloganlar attı.

Zaman zaman gözyaşlarını tutamayan Aygün ailesi, çevreden geçenlerin de dikkatini çekti. Ailenin failleri yakalanan bir cinayete kurban giden oğullarının cesetlerini 17 aya yakın süredir teslim alamadığını öğrenen Belçikalılar şaşkınlıklarını gizleyemedi.

Hasan Güner

.com
Bronz Üye
Tepki
45
@Hümeyra Can
su testisi su yolunda kırılmış
ne delili istiyorsunuz anlamadım ki

user9

Grafiker
Tepki
80
@Hasan Güner

dostum din kuralları çağa göre revizyona uğramaz diye kullandığın ifadeden sonra "tek başına ne geziyordu" ifadesine istinaden bu konuda dinimiz ne demekte. o kadar cümle arasından bunu seçip koymuşsunuz NEDEN? dinin kuralları ile tek başına gezme hususunda neyi bağdaştırdınız buna deliller sunun diyorum.

sonuçta koca metinde dinimizde na mahremine başını kaldırıp bakmamasının gerektiğini söylememiz gereken davranış ve sonuçlarda var. ki bu özellikle erkekler için örneklendireceğimiz olaylar.

aksi taktirde çifte standart yapmaktasınız.

Hasan Güner

.com
Bronz Üye
Tepki
45
erkek ile kadının sınırları farklıdır
kadın çoluğunu çocuğunu bırakıp başıboş ülke ülke gezemez
geziyorsa hem günah işler hem de başına geleceklere zemin hazırlar...

Ehli Sünnet velcemaate bağlı bir Müslüman kadının Hanefi mezhebinin esaslarına göre yaya olarak üç günde gideceği ( 90 -120 Km ) bir mesafeye yanında mahremi olmadan gitmesi HARAMDIR.
“Allaha ve ahiret gününe inanan bir kadına, bir gece ve gündüz devam edecek bir mesafeye, yanında bir mahremi olmadıkça gitmesi helâl değildir.” (Buhârî, Taksîru’s-Salât 4; Müslim, Hacc 419, 422, (1339); Muvatta, İsti’zân 37; Ebu Dâvud, Menâsik 2; Tirmizî, Radâ 15)
Ben Hz. Peygamber’den son derece dikkatimi çeken ve hayretimi toplayan dört hikmetli şey işittim. (Bunlardan biri):
“Yanında kocası yâhud kendisine nikâh düşmeyen bir yakını bulunmaksı*zın bir kadın, iki günlük mesafeye yolculuk etmesin.” (Buhari, Muhsar, 37; Müslim, Hacc, 415, 416 (827).
Abdullah İbn Abbas radıyallâhu anhtan: Peygamber sallallahu aleyhi ve sellem:

“Hiçbir kadın yanında bir mahremi olmadıkça sefere çıkmasın; kadının beraberinde mahremi bulunmadıkça yanına hiçbir erkek girmesin” buyurdu.

başlıkta kahpe kelimesi kullanılmış
davranışlarına bakılırsa çok da namuslu görünmüyor

yanlışı savunmanın manası yok
oturup araştırın öğrenin

user9

Grafiker
Tepki
80
Bakın Hasan burada yanlışı savunmuyoruz zaten ki burada temel konu yabancı uyruklu kadın kişisi değil öteleme yoluyla insanların sosyal yaşamda maruz kaldığı HAKSIZLIKLAR ve aranmayan/aranamayan HAKLAR.

ve başlık sadece içinde kullanılan KAHPE kelimesi ile değerlendirilemeyecek kadar manidardır. Halide Edip Adıvar' ın eseri olan VURUN KAHPEYE kitabından alıntılanmıştır. bir kısım manipülasyon yanlısı medya gibi cımbızcılık yapmak hoş olmuyor. olan ne ise onu görelim, onu okuyalım ve her iki taraftan değerlendirelim.

iyi forumlar!

Hasan Güner

.com
Bronz Üye
Tepki
45
öteleme yoluyla insanların sosyal yaşamda maruz kaldığı HAKSIZLIKLAR ve aranmayan/aranamayan HAKLAR.
işte ben de size hakları anlatıyorum zaten
herkes hakkını yaşasın diyorum ;)

Yukarı Alt