Web Sitesinde Oluşan Virüs

Sedat Gül

Graphic Desing
Altın Üye
Tepki
141
Arkadaşlar merhaba, son 4 gündür web sitemde virüs olduğu konusunda uyarı alıyordum, googleden baktığımda sitem için bu site zararlıdır ibaresi görüyorum
bu konu hakkında bilgisi olan varsa, ne yapmam gerektiği konusunda bana bilgi verirse
çok sevinirim.

graphistm

Üye
Tepki
0
Selam Sedat,

aynı sıkıntıyla bende bir hafta uğraştım sonunda çözdüm.. Web sitelerimizde kullandığımız *.js dosyalarına bulaşan yeni bir virüs mevcut.. Javascript dosyalarının en son satırlarına yazılmış olarak görünüyor genelde..

Çözümü ise şöyle; ya sitende kullandıgın bütün .js dosyalarını tek tek açıp temizleyeceksin ya da daha önceden web sitenin yayında olan backup varsa, şuan ki sitenin dizinlerini silip eskisini atman en mantıklı çözüm.

Bundan sonrasında ise yapman gereken google webmaster tools u kullanarak sitenin tekrar incelenmesini sağlamak ve tabii bunun yanı sıra sitemap vb. dosyalarının bu araçlar sayesinde tekrar düzenlemen uygun olacaktır.. En fazla 24 saat içinde sorun çözülüyor.

Umarım işinize yarar.. Sevgilerimle.

Ufuk Doğan
www.ufukdogan.com

Tepki
0
Aynı problemi ben de yaşadım. Yardımcı olmak için geldim ama Ufuk Bey gereken herşeyi söylemiş. Ek olarak, Ftp şifrelerinizi mutlaka değiştirin ki bir daha giremesinler.

Sedat Gül

Graphic Desing
Altın Üye
Tepki
141
Gerekenleri yaptım sıra beklemede... teşekkürler yorum ve düşünceleriniz için

Tepki
5
konu ile alakasız olacak ama hazır template kullanarak web sayfamı yayınlamak istiyorum.
Hosting ve alan adını aldım bir kaç gündür uğraşmama ve ilgili kaynaklara başvurmama rağmen beceremedim.
Yardımcı olabilecek bir arkadaş arıyorum...

Sedat Gül

Graphic Desing
Altın Üye
Tepki
141
eğer isterseniz (ücretli olarak) size yardımcı olabilirim

Yukarı Alt