yaptığım siteye yardım lütfenn !!!

Elif Tekin

Üye
Tepki
0
Abilerim,ablalarım :D dreamweaver'da site yapıyorum.Herşey tamam ama yaptığım sitede mühendislik referansları diye bir link verdim ama bu linkin word olarak açılmasını istiyorum.Yapamadım lütfen yardım edin yada başka bir fikri olan varsa çok acil bekliyorum çünkü benim yaptığım siteyi de çok acil bekliolar :(

Abdullah Şahin

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
89
SAyın Üyemiz

İlk olarak forumda aktif olarak mesaj yazabilmek daha doğrusu yararlanabilmek için lütfen bir an önce aşağıdaki konuyu ziyaret ediniz. Konu üye isimleri ile ilgilidir.

https://www.grafikerler.org/duyurular/7025-butun-uyelerimizin-dikkatine-uye-isimleri-ile.html

Sormuş olduğunuz soruya gelince ; linkin sitede word olarak açılabilmesi için belgen word olmalı. hadi doküman word diyelim. bu seferde linke basınca sitede açılabilmesi için sitende bir frame oluşturup frame içerisine word editör yerleştirmen lazım. Çünkü dreamweaver da kendinden bir word editör yoktur. Sana önerim dosyanı sunucuna at ve linki sunucudaki adresi ver. Kişi tıklayınca Aç,Kaydet,İptal seçenekleri gelir. Aç deyip yada kaydet dediğinde kişinin kendi bilgisayarında word varsa ordan okur yada sen word dokümanını pdf formatına dönüştür ve bu seferde pdf dokümanına link ver. Bu sayede ziayeret eden kişi word ü indirip değişiklik yapamaz üzerinde. Sitenin altınada not düşersin pdf uzantıları açabilmek için Acrobat Reader kurulu olmalı diye. Word dokümanını yada herhangi bir dokümanını pdf ye döüştürmek doPDF programını kullanabilirsin . Linki Burda

Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Yukarı Alt