Yılsonu Sergisi Afişi

Tepki
2
Okulumuzun yılsonu yapılcak olan grafik tasarım sergisi için yapmış olduğum bi çalışma yorumlarınızı bekliyorum.

Buse Türüdü

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
103
Sade ve hoş oLmuş, sadece gözüme takılan font ve rengi.. Siyah? Çok keskin durmuş sanki.. Bide "i"Lerin ters oluşu pek güzel olmamış gibi..

Yinede bütün olarak güzel.. ellerinize sağlık

Yaşar Karadeniz

Grafikerler.org
Altın Üye
Tepki
75
Sıcak sade ve hoş renkler fakat G harfi, K harfi, S harfi içindeki noktalara pek anlam veremedim belki bütünleştirmek istediniz ama oturmamış, ayrıca buse hanımın dediği gibi İ harflerinin ters olması da pek hoş durmamış, üzerinde biraz daha çalışmanızı tavsiye ederim, paylaşım için teşekkürler

Hakan D

Yönetici
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepki
716
Emre Bey;

Çalışmanızı inceledim.
Geometrideki renkler birbiriyle uyumlu gibi.Sadece içinde siyah kullanmasaydınız da yine diğer renklere yakın bir renk kullansaydınız daha iyi olurdu.Siyah hiç olmasa da olurdu.
Yine font rengini siyah seçmeniz , fontları boğmuş fikrimce, geri planda kalmışlar.
Daha çok vurgu yapacak bir renk kullanablirsiniz.Çünkü oradaki bilgilerde afişin neden yapıldığı yatıyor.
Siyah noktalara anlam veremedim, çok amaçsız kalmışlar, yine İ leri ters kullanmak bence de iyi bir karar değil.
Sağı gösteren ok neyi ifade ediyor?

Son olarak çalışmanıza "Afiş" yazmışsınız.
Bence bir afişte, kullanım şekli ve alanı sebebiyle tüm bilgiler net verilmeli.
Örn ben bu çalışmanızdan sadece şunu anladım:
Bir grafik tasarım sergisi varmış,bu sergi Beylerbeyi Sabancı Olgunlaşm. Enstitüsü Grafik Sınıfı öğrencilerinin yıl sonu sergisiymiş. Sergimiz 1,2,3 Haziranda'ymış.

Ben bu afişe baksaydım serginin 1,2,3 Haziranda saat kaçta tam olarak nerede açılacağını bilemezdim.Çünkü bu bilgileri çalışmada tam olarak göremedim.

Bence bunlara dikkat edilmesi gerekir.

Başarılar...

Yukarı Alt