Yurt dışında internet ne kadar?

Tepki
7
Ülkemizde internet fiyatı yavaş yavaş makul seviyeye geliyor. Peki yurt dışında kullanıcılar ne kadar hıza ne kadar para ödüyor?

Hayatın olmazsa olmazları arasına çoktan girmiş olan internet, aynı zamanda ekstra bir masraf olarak karşımıza çıkıyor. Aslında internet bağlantı ücretini, yurtdışındaki kullanıcıların çoğu masraf olarak görmüyor. Nedeni ise gayet basit: çok daha makul bir fiyata daha hızlı internet. İşte Türkiye dışındaki bazı ülkelerin internet hızları ve o hıza ödedikleri fiyatlar...
Bir anda diye söyleyip de kalp krizi geçirmenizi istemediğimiz için Güney Afrika'dan başlıyoruz. Güney Afrika Cumhuriyeti'nde 4 Mbit internetin aylık ücreti 93 dolar. Almanya'da 16 Mbit internetin fiyatı ise 39 dolar. Bulgaristan'ın internetine göz attığımızda ise 20 dolara 12 Mbit gibi bir bağlantı ücretlendirmesi görüyoruz. Kanada'da 25 Mbit bağlantı 93 dolar.
Şimdi Sıkı Tutunun

Türklere benzerliğiyle dikkat çeken İtalyanlar ise Türkiye'dekinin aksine, oldukça makul bir fiyattan internete bağlanabiliyorlar: 24 Mbit 40 dolar. Profesyonel oyunculuğun kalbinin attığı yer olan Güney Kore'de 100 Mbit bağlantı sadece 30 dolar. Teknoloji denince akla ilk gelen ülke olan Japonya'da ise 1 Gbit bağlantının aylık ücreti 90 dolar.

Buse Türüdü

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
103
Vallahi benim sınırsız/1024 kb hızında internetim.. daha doğrusu 1024 olarak gözüküyor ama
Yaptığım hız testlerine göre 1024 hızlı interneti henüz kullanamadım:D

Gelelim fiyatlara..
Sınırsız 1024>49 Ytl (Tabi bunun içine eklede ekle 60'a kadar gidiyor)
sınırsız 2024<89 Ytl
Sınırlı 4 Gb Kotalı>29Ytl
Sınırlı 6Gb Kotalı>39Ytl
.....
Vs olarak fiyatlar gidiyor.

Peki Ülkemizde teknolojiye olan ilgi fazla olduğu halde, Bence yine de fazla ücret ödüyoruz..

Niye teknoloji hayatımıza bukadar girmişken,Bizler fazla fazla faturalar ödeyelim ki?

Yukarı Alt