Layout / Mizanpaj Menüsü (4)

Murat Vardar

Uzman Üye
Uzman Üye
Tepki
1.051
CorelDRAW X4 versiyonu üzerinden anlatımla,
CorelDRAW öğrenmeye giriş bölümünü oluşturma amaçlı bir küçük görsel anlatım.
Bu derslerimizi oluştururken gözden kaçırdığımız veya ifadelerde bir takım eksik noktalar yada detaylar olabilir,
lütfen konu hakkında gerçek bilgi ve tecrübesi olan arkadaşlarımız beni/bizi yalnız bırakmazlarsa
hedefe ulaşabilmek için büyük bir adım olacaktır, Sitemizdeki mevcut bilgilerin güncellenmesi adına...

Corel DRAW 'a Yeni Başlayanlar İçin Güncel Ders Anlatımı / Menüleri Tanıyalım;

Layout / Mizanpaj Menüsü

Insert Page - Sayfa Ekle : Açık olan corel dosyasına yeni bir sayfa eklemeyi sağlar

Duplicate Page - Sayfayı Çoğalt : Açık olan corel dosyasından varolan sayfanın çoğaltılmasını sağlar

Rename Page - Sayfa İsmini Değiştir : Açık olan corel dosyasındaki sayfalara isim verilmesini yada varolan ismin değiştirilmesini sağlar

Delete Page - Sayfa Sil : Açık olan corel dosyasından varolan sayfalardan birinin silinmesini sağlar

Go To Page - Sayfaya Git : Açık olan corel dosyasında sayfalar içerisinde istenilen bir sayfaya ulaşmayı sağlar

Switch Page Orientation - Sayfa Yönünü Değiştir : Corel sayfasının yatay veya dikey olarak yerleşimini belirlemeyi sağlar

Page Setup - Sayfa Ayarları : Corel çalışma sayfasının ölçü gibi bazı özelliklerinin düzenlendiği menüye gider

Page Background - Sayfa Zemini : Corel çalışma sayfasının zemin rengi ile ilgili ayarlamaların yapıldığı menüye gider

Bundan önceki derslerimiz de;

File / Dosya Menüsü

Edit / Düzen Menüsü

View / Görünüm Menüsü 'nü tanıtmıştık.

Bir sonraki anlatım Arrange /Organizasyon menüsünün tanıtımı.

Faydalı Olması Dileğiyle.

.

Murat Vardar

Uzman Üye
Uzman Üye
Tepki
1.051
@h.karahasan

Rica ederim, faydalı olması dileğiyle, iyi forumlar.

Murat Vardar

Uzman Üye
Uzman Üye
Tepki
1.051
@kilourunleri.net

Rica ederim, faydalı olması dileğiyle, iyi forumlar.

Yukarı Alt