Kerem Kuşcu tarafından yazılan mesajlar

1. Kerem Kuşcu

Atatürk'ün el yazısı fontu

Mustafa Kemal Atatürk'ün el yazısı font oldu. Atatürk’ün el yazısı ile yazı yazma imkanı sunan uygulamaya şu linkten ulaşabilirsiniz: http://cm.ntvmsnbc.com/dl/Files/ataturkFont.zip Fontu masaüstünüze kaydedip çift tıkladıktan sonra kurmanız (install) yeterli. Bursa merkezli Artikel'in...
  2. Kerem Kuşcu

Kıvırma Efekti Uygulama (resimli anlatım)

Merhaba arkadaslar. Hemen derse geciyorum ilk olarak fotoğrafımızı açtık.Ben altta verdiğim fotoğrafı kullandım. İlk önce background katmanına çift tıklayarak layer haline getiriyoruz. Sonrasında İmage-Canvas Size uyguluyoruz. Değerler fotoğrafınızın boyutuna göre değişmektedir ben altta...
  3. Kerem Kuşcu

Fotoğraflarınıza Light Efect Uygulayın

Arkadaşlar alttaki resimde gösterdiğim ligher efektini kendi fotoğraflarınıza uygulamanız için bir küçük arşiv hazırladım yapmanız gereken sadece fotoğrafınızın üzerine koymak ve blending option seceneğini screen yapmak hepsi bu güle güle kullanın...
  4. Kerem Kuşcu

Yağmur / Su Damlaları Hazırlama (resimli anlatım)

Bir yeni dersimize daha geldik. Bu dersimizde başlıktanda anlaşılacağı gibi su damlaları yapacağız. Hemen işe koyulalım. Ben 1920x1080 pixel sayfamı açtım. Katmanımıza çift tıklayarak ok diyoruz. Böylece background halindeyken katmana çevirmiş olduk. Sonrasında sağ tıklıyoruz ve blending options...
  5. Kerem Kuşcu

Stylish Light Effect

teşekkürler ilgi gördükce devamıda gelecek arkadaslar ama mikrofon olsa videolu ders yapacağım ama o yok işte yinede yararlı olmaya çalışıyorum
  6. Kerem Kuşcu

İstekler Buraya

https://www.grafikerler.org/adobe-photoshop/38214-stylish-light-effect.html#post168926 söyle bişey yaptım ama (:
  7. Kerem Kuşcu

Stylish Light Effect

Meraba arkadaslar yeni bir dersimiz daha var . Uzatmadan başlayalım ilk önce ben alttaki fotoğrafı kullandım. her fotoğrafın ışığı kalitesi vs. gibi özellikleri aynı olmadığı için vereceğimiz komutların sonucuda tamamen 1e 1 her zaman için aynı olmaz ilk basta bunu belirmek isterim ...
  8. Kerem Kuşcu

İstekler Buraya

hazırlamaya calısıcam kardesım
  9. Kerem Kuşcu

Suluboya efekti ile wallpaper yapma

İlk başta 1920x1080 pixel sayfamızı açıyoruz. İsteğe bağlı olarak düz renkde arka fon kullanabilirsiniz. Ama yaptımız işe göre sanki biraz canlı renkler kullanmamız gerektiğini düşünerek ben alttaki texture kullandım. Arka fonumuzu ctrl+T kısayolu ile kağıdımıza yerleştirdikten sonra sıra...
  10. Kerem Kuşcu

Renkli wallpaper yapımı (bakmadan geçme)

İlk olarak ben çalışmada kağıdı 800x600 pixel boyutlarında kullandım. Şimdi başlıyoruz. (filter – render – clouds) uyguluyoruz ve kağıdımızın görüntüsü şu şekil oluyor: Sonrasında (filter – pixelate – mezzotint) uyguluyoruz ve ok basmadan önce aşağıdaki seçenekte short strokes seçili olması...
  11. Kerem Kuşcu

İstekler Buraya

Yeni başlayan arkadaslar sorularını yada merak ettıklerı şeyleri (konumuz hakkında tabiki) yada yapamadıklarını burada yorum olarak yazarlarsa bildiğim kadar yardımcı olmaya çalışacağım. Ayrıca ders istekleriniz olursa dersde hazırlayabilirim. :grafikerler:
  12. Kerem Kuşcu

Peen tool ile ışık efekti yapma (resimli anlatım)

Resimleri upload edememiştim şimdi yaptım ama teşekkür ederm
  13. Kerem Kuşcu

Peen tool ile ışık efekti yapma (resimli anlatım)

İlk başta ben 1920x1080 pixel yeni sayfa açtım. Sonrasında brush tool alarak cizgimizin kalınlığını belirliyoruz.Hardness ayarını 0 yapıyoruz. Resimde zaten herşey açık (: Sonrasında pen tool alarak bir çizgi atıyoruz . Asıl işimiz işte şimdi başlıyor. İsterseniz bir insanın...
  14. Kerem Kuşcu

wings of war

insanlar polis arabası falan hep hazır direk yapıştırmışsın resme ama genel olarak başarılı
  15. Kerem Kuşcu

Vektor cizim dersi (VİDEO)

sorularınızı yorum olarak yada mesaj olarak atabilirsiniz yararlı olmuşsam ne mutlu bana:grafikerler:
Yukarı Alt